Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princese Marta Luīze ar draugu šamani Dureku. (Foto: Instagram)

Norvēģijas princesei nācies atteikties no karaliskā titula drauga šamaņa dēļ 5

Slavenības
13. augustā 11:45 2019. gada 13. augustā 11:45
Jauns.lv
Šā gada maijā kļuva zināms par Norvēģijas princeses Martas Luīzes (47) romantiskajām attiecībām ar dziednieku šamani Dureku, īstajā vārdā Dereku Veretu. Princese iemīļoto atrādījusi fotogrāfijās savā “Instagram” kontā, dodot iemeslu neskaitāmām diskusijām medijos un sociālajos tīklos.

Princese Marta Luīze ar savu mīļoto vīrieti sāka piedalīties dažādos interneta vebināros un lekcijās par sevis iepazīšanu un dzīves harmoniju, kā arī kopā ar draugu devās turnejā, kam dots nosaukums “Princese un šamanis” (“The Princess and the Shaman”).

Tagad šī ceļojošā lekciju kursa nosaukums ir mainīts. Vēl jo vairāk, Marta Luīze paziņojusi, ka turpmāk vairs neizmantos karalisko titulu savos privātajos biznesa projektos. Šāds lēmums pieņemts pēc sarunām ar pārējiem norvēģu karaliskās ģimenes pārstāvjiem.

“Pēdējā laikā bijis daudz diskusiju par mana titula izmantošanu komercdarbības kontekstā. Es sapratu, ka tā bija kļūda, un to ļoti nožēloju. Zinu, ka titula šāda izmantošana šķiet provokatīva. Es nopietni uztvēru šīs diskusijas, un pēc sarunām ar ģimeni nolēmu ieviest izmaiņas,” savā “Instagram” blogā rakstīja Marta Luīze.

Savu vārdu nopietnību viņa apstiprinājusi ar fotogrāfiju – plakātā, kas izziņo par nākamajām lekcijām kopā ar šamani, tagad ir rakstīts viņas vārds, nevis tituls.

“Mēs pieņēmām kopīgu lēmumu, ka turpmāk savu titulu izmantošu tikai pildot karaliskos pienākumus, komerciālu projektu vārdā tas ir izslēgts – šādos gadījumos es bušu vienkārši Marta Luīze,” apliecinājusi Norvēģijas karaļnama pārstāve.

Marta Luīze ir Norvēģijas karaļa Haralda V un karalienes Sonjas meita. Pirms iepazīšanās ar šamani Dureku viņa 14 gadu garumā bija precējusies ar Āri Bēnu. Šajā laulībā pasaulē nākušas Martas Luīzes trīs meitas: Moda Angelika, Lea Aisedora un Emma Talula. Pāris laulību šķīra 2016. gadā.

Princeses Martas Luīzes vārds nonāca sabiedrības diskusiju krustugunīs jau pirms deviņiem gadiem, kad viņa pati kādā no intervijām atzina, ka sazināties ar mirušo gariem neesot sarežģītāk kā ar eņģeļiem. Miljonus, ko princese mantojusi no vectētiņa, viņa tērējusi, dibinot „eņģeļu skolas”.

Princese Marta Luīze ar vīru Āri Bēnu 2010. gadā. (Foto: CAMERA PRESS/Billy Chappel / ALFAQUI / Vida Press)

Tā kā Norvēģija ir kristīga zeme, šāda atklāsme no karaliskās ģimenes personas nespēja atstāt sabiedrību vienaldzīgu. Plašsaziņas līdzekļos parādījās virsraksti, kuros mudināja princesei atņemt troni. Un, kā liecināja sociālās aptaujas dati, šādos ieskatos bija aptuveni 40% respondentu.

Princese Marta Luīze ar vīru Āri Bēnu un abu kopīgajām trim meitām 2014. gadā. (Foto: Andreas Fadum / Splash News/ Vida Press)

Martas Luīzes aizstāvībai savu viedokli pauda viņas vecāki – karalis Haralds V un karaliene Sonja. Viņi kategoriski atteicās atņemt meitai tiesības uz troni un titulu. Lai kādi būtu Martas Luīzes uzskati un domas, viņa aizvien ir un paliks viena no karaliskās ģimenes, – uzsvēruši princeses vecāki. Karalis piebildis, ka pats personīgi nav līdzīgos uzskatos ar Martu Luīzi, taču vecāki reti kad izprotot savus bērnus.

Princeses Martas Luīzes bijušais vīrs Āri Bēns ar draudzeni. (Foto: Splash News/ Vida Press)

2007. gadā princese Oslo nodibināja īpašu skoliņu „Astarte Education” (vārds dots par godu semītu auglības dievietei Astartei), ko tautā iesauca par „eņģeļu skolu”. Mācību iestāde piedāvā trīs gadus ilgu apmācības programmu, kurā, vēršoties pēc garu palīdzības, māca cilvēkiem atklāt pašiem savas iekšējās spējas. Starp citu, visas studētgribētāju vietas bija aizņemtas pat divus gadus uz priekšu, kad lekcijas lasīja pati princese Marta Luīze.

Princese Marta Luīze ar draugu šamani Dureku. (Foto: Instagram)

Citi šobrīd lasa

Vilciens garām nav braucis jau 10 gadus, bet pensionāre Milda joprojām dzīvo Auces dzelzceļa stacijā 2
Vai Mairim Briedim pēc čempiona titula zaudēšanas atņems arī nopelnīto prēmiju? 32
"Pēc trim gadiem es tevi varu padzīt no mājām..." Mammas vēstule meitai pusaudzei 20
Skatīt visus komentārus

СМИ: Валдис Пельш прооперирован и находится в реанимации

Похудевшая Алла Пугачева с ярким макияжем вызвала бурные эмоции поклонников