Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Inta Mengiša

FOTO: ar gavilēm un stāvovācijām Cēsīs izskan Imantdienu koncerts 24

Mūzika
14. jūlijā 13:20 2019. gada 14. jūlijā 13:20
Jauns.lv
Cēsu Pils parka estrādi sestdien, 13. jūlijā, sirsnīgā gaisotnē pieskandināja gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki - Imantdienas, šogad klausītājiem piedāvājot koncertu divu nozīmīgu jubileju zīmē.

Tradīcijām bagātajā muzikālajā notikumā trīs koncerta daļās bija iespēja izbaudīt Imanta Kalniņa mūzikas noskaņu un daudzveidību, ko šoreiz iespaidoja dzejnieka Vika 80 gadu jubileja un grupas "Autobuss debesīs" pastāvēšanas 20. gadskārta.

Ņemot vērā, ka Imantdienu koncerta pirmā daļa bieži vien tiek veltīta kāda konkrēta dzejnieka daiļradei, Vika jubilejas gadā grupa "Turaidas roze" kopā ar solistiem Olgu Rajecku un Uģi Rozi atskaņoja speciāli izveidotu programmu, kurā visas dziesmas bija ar Imanta Kalniņa brāļa Vika vārdiem. Kopā ar grupu kā soliste muzicēja arī Zane Gudrā.

Pavisam atšķirīga noskaņa valdīja koncerta otrajā daļā, kurā komponista dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumi izpildīja muzikālā apvienība "Raxtu Raxti". Pēdējo gadu gaitā grupas pieeja komponista daiļradei, skanējums un aizrautīgais izpildījums ir guvis plašu klausītāju atsaucību.

Savukārt koncerta noslēdzošajā daļā, svinot 20 gadu jubileju, muzicēja grupa "Autobuss debesīs". Šajā koncerta daļā pēc ilga pārtraukuma varēja dzirdēt grupas pirmā albuma "Viņa pastarā diena" dziesmas, kuru vārdu autors ir Viks. Kā īpašs viesis šajā koncerta daļā piedalījās Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa.

Publika koncertu uzņēma ar gavilēm un aplausiem jau kopš pašas pirmās dziesmas. Mūziķi tika bagātīgi apdāvināti ar ziediem, savukārt grupas “Raxtu Raxti” uzstāšanās izskaņā ļaudis sajūsmā plaudēja, kājās stāvot, bet koncerta izskaņā, kad estrādi pieskandināja populārākās Imanta Kalniņa dziesmas, visi vienojās uz neaizmirstamu un aizkustinošu sadziedāšanos.

Citi šobrīd lasa

"Ērkšķu šova" Kristīne ar vīru guļ laulības gultā, taču gadiem ir tikai labi draugi
VIDEO: skandāls Magones sētā – bijušais mīlnieks Ventis skaidro attiecības ar viņas lietuviešu vīru Žani
VIDEO: "Ei, izlaidiet mani!" nelaiķa pēdējā vēlēšanās bērēs uzjautrina sērojošos tuviniekus 2
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта