Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: kinozvaigznes šarmē uz sarkanā paklāja Kannu festivāla atklāšanā 7

Sarkanais paklājs
15. maijā 14:05 2019. gada 15. maijā 14:05
Jauns.lv
Otrdien, 14. maijā, oficiāli tika atklāts 72. Kannu filmu festivāls - 12 dienu kinomaratons Francijas Rivjēras pilsētā ritēs līdz 25. maijam.

Festivāls sākās ar ASV kulta režisora Džima Džārmuša filmu par zombijiem "The Dead Don't Die". Lentē lomas ir amerikāņu popzvaigznei Selīnai Gomesai un virknei Holivudas atzītāko talantu, arī Bilam Marejam, Ādamam Draiveram, Kloē Seviņī un Tildai Svintonei.

Virkne pasaules kinozvaigžņu, protams, atklāšanas dienā bija redzamas uz sarkanā paklāja, demonstrējot gaumi un eleganci, kas vienmēr bijusi raksturīga šim festivālam.

Kannu filmu festivāls ir viens no svarīgākajiem notikumiem pasaules kino dzīvē. Šogad tas notiek līdz 25.maijam un uz festivāla "Zelta palmas zariem" pretendē tādi pasaulē pazīstami kinomeistari kā Džārmušs, Kventins Tarantino, Pedro Almodovars, brāļi Dardēni, Kens Loučs, Ksavjē Dolans, Terenss Maliks un citi. Kannu galvenā konkursa filmas vērtēs žūrija, kuru vada režisors Alehandro Gonsaless Injaritu.

Kannu kinofestivālā pasaules pirmizrādi piedzīvos režisora Jura Kursieša kopražojuma spēlfilma "Oļegs", kā arī darbosies Latvijas kino nozares paviljons. Kursieša un studijas "Tasse Film" kopražojums "Oļegs", kas tapis sadarbībā ar Lietuvas, Beļģijas un Francijas kolēģiem, festivāla programmā "Directors’ Fortnight" pirmo reizi tiks izrādīts 17.maijā plkst.14.45, bet pēcāk būs skatāma vēl trīs seansos.

Kinofestivāla tirgus sadaļā "Marché du Film" šogad seansi plānoti divām Latvijas filmām - Dāvja Sīmaņa spēlfilmai "Tēvs Nakts" 16.maijā un filmu studijas "Rija" līdzproducētajai pilnmetrāžas animācijas filmai "Lote un pazudušie pūķi" 18.maijā.

Tāpat Kannu filmu tirgū darbosies arī Latvijas paviljons, kas veidots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Rīgas Filmu fondu, kas veidots kā aktīva lietišķu tikšanos un kontaktu veidošanas vieta festivālā akreditētajiem Latvijas filmu producentiem. NKC īpaši darbam Kannu festivāla Latvijas paviljonā sagatavojis un izdevis jaunāko un topošo Latvijas filmu katalogu.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: pāri sliedēm vai piesmeltām kurpēm – moderno LU Akadēmisko centru no studentiem šķir milzīga peļķe 3
Gaidībās esoša māmiņa no Latvijas gandrīz atņēmusi dzīvību sev un mazulim Īrijas ārstu nekompetences dēļ
Protestētāju tūkstoši paralizē Barselonu: bloķēta lidosta un autoceļi, ielidojušie pasažieri netiek ielaisti pilsētā 39
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта