Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
FOTO: kino mīļi pulcējas novērtēt Gata Šmita jauno vēsturisko krimināldrāmu "1906"
Juris Rozenbergs

FOTO: kino mīļi pulcējas novērtēt Gata Šmita jauno vēsturisko krimināldrāmu "1906" 8

Kino
2019. gada 14. martā 08:40 2019. gada 14. martā 08:40
  Jauns.lv
Trešdien, 13. martā, "Kino Citadele" notika režisora Gata Šmita filmas "1906" pirmizrāde, ko sanāca vērot arī sabiedrībā zināmi ļaudis.

Filmas pirmizrādi, protams, apmeklēja arī visi galveno lomu atveidotāji - Inese Pudža, Mārtiņš Kalita, Kaspars Zvīgulis, Toms Auniņš un Kaspars Dumburs.

Kaspars Dumburs, Mārtiņš Kalita, Toms Auniņš un Kaspars Zvīgulis filmas pirmizrādē. (Foto: Juris Rozenbergs)

Par filmu:

Rīga, 1906. gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par  operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.

Režisors Gatis Šmits:

“Mūsdienās par 1905. gada notikumiem liecina pieminekļi un ielu nosaukumi daudzās Latvijas pilsētās, tomēr mūsu priekšstats par šo vēstures posmu ir veidojies padomju ideoloģijas ietekmē un, iespējams, tāpēc šodien par Piekto gadu tiek runāts ļoti maz. “Piektais gads” bija viens no retajiem brīžiem vēsturē, kad latvieši aktīvi iesaistījās bruņotā pagrīdes cīņā. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas, revolūcijas romantika un turpat blakus – pārgalvība, nejaušība, nodevība un nāve. Tas ir brīnišķīgs pamats žanra filmai, tāpēc studijā Tanka ir tapusi krimināldrāma – ar spriedzi, asa sižeta ainām un negaidītiem sižeta pavērsieniem. Vienlaikus filmā skan arī romantiska, liktenīga stīga, kas raksturo galvenā varoņa Pelēkā ceļojumu trauksmainajā 1906. gada pasaulē”.

Gatis Šmits kopš 1997. gada iestudējis izrādes Dailes teātrī, ir filmu "Vogelfrei" un "Seržanta Lapiņa atgriešanās" režisors, kā arī "Mammu, es tevi mīlu" producents. Nu viņš skatītājiem nodod savu jaunāko darbu - "1906". (Foto: Juris Rozenbergs)

Citi šobrīd lasa

Dramatiski notikumi Vjetnamā: no 12.stāva nokrīt mazs bērns, bet viņa glābējs pēdējā brīdī paslīd
Četri jau miruši: starptautiskās jāšanas sacensībās uzliesmojis bīstamais zirgu herpes vīruss
"Mašīna par 9 eiro" - nedzirdīgajai Zanei uzsmaida veiksme
Skatīt visus komentārus

"Наконец они разрешили!": Бритни Спирс воссоединилась с повзрослевшими сыновьями

Лиепайчанка: “Мои дети не получат пособие в 500 евро, разве это справедливо?” 1