Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
publicitātes (LTV/Emīls Desjatņikovs)

FOTO: jauno LTV vēsturisko seriālu "Sarkanais mežs" ar vērienu prezentē kinoteātrī 19

TV
2019. gada 26. februārī 11:53 2019. gada 26. februārī 11:53
  Jauns.lv
Pirmdien, 25. februārī, kinoteātrī “Splendid Palace” aizritēja Latvijas Televīzijas daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” svinīgā pirmo divu sēriju pirmizrāde.

Pulcējoties filmas uzņemšanas komandai, aktieriem, sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem un citiem interesentiem pirmās sērijas tika nodotas skatītāju vērtējumam.

Pirmizrādi apmeklēja galveno lomu atveidotāji Jēkabs Reinis, Agnese Cīrule, Dainis Grūbe, Jānis Vimba, Jurijs Djakonovs, Elīna Vaska un citi, ar svētku uzrunām uz skatuves kāpa gan lieldarba producente Arta Ģiga, gan režisors Armands Zvirbulis, gan tā idejas autors Normunds Pucis.

Arta Ģiga savā uzrunā uzsvēra “Sarkanā meža” vēsturisko nozīmi, jo tik plaša un vērienīga nacionālās pretošanās kustības atspoguļojuma Latvijas kultūrtelpā vēl nav bijis. “Mēs centāmies aizpildīt robus mūsu atmiņā par šo laiku un mūsu zināšanas par šo laiku. Pēc tam, kad Latvija atguva neatkarību, mums bija citas problēmas, un īsti par šo neviens nav runājis. Bet tas ir jādara, tas ir tā vērts,” atzina pieredzes bagātā producente. “Tā ir mūsu kopīgā vēsture,” atgādināja Arta, norādot, ka šis nav gadījums, kad latvieši stāsta par latviešiem vai latvieši stāsta par krieviem, jo “Sarkanais mežs” ir izdevies kā kopīgs stāsts par to, “kas mēs esam bijuši šajā laikā un kādas sekas tas ir atstājis uz mums šobrīd”.

Normunds Pucis – “Sarkanā meža” idejas un mākslinieciskās koncepcijas autors un režisors – atzina, ka divu gadu laikā ir piedzīvots milzum daudz un darbs pie  “Sarkanā meža” ir bijis fantastisks piedzīvojums. “Tas man ir milzīgs pārsteigums, ka mēs tiekamies šeit, “Splendid Palace”, jo es sapratu, ka mēs taisām filmu mazajam ekrānam,” smējās Normunds.

Sižets

Notikumi risinās 1949. gadā, kad angļu izlūkdienests MI6 cenšas iegūt informāciju par situāciju Padomju Savienības okupētajā Baltijā. Vitolds kopā ar citiem latviešiem ikdienā strādā smagu darbu karjeros, bet Velta ir medmāsa hospitālī. Viņi sapņo doties uz ASV, krāj naudu, plāno kāzas un kārto nepieciešamos dokumentus, jo ASV rūpīgi atlasa emigrantus. Taču Vitolds izlemj piedalīties misijā Dzimtenē, un cerība mainīt vēsturi, maina viņa dzīvi.

“Sarkanajā mežā” ir vairākas sižetiskās līnijas, kas savijas aizraujošā stāstā, un tas uzrunās gan vēstures entuziastus, gan tos, kuriem notikumi aizvadītā gadsimta vidū un lielvaru specdienestu cīņas tepat mūsu zemē ir pavisam svešas.

LTV seriālu demonstrēs no 2. marta - tas būs redzams sestdienās pulksten 21.25. No 1. marta preses tirdzniecības vietās būs pieejams īpašs žurnāla “Rīgas Viļņi” speciālizlaidums – veltīts tikai “Sarkanajam mežam”.

Daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” idejas autors, režisors un mākslinieciskās koncepcijas autors ir Normunds Pucis, scenārija autori – Ivo Briedis, Matīss Gricmanis, Armands Zvirbulis, režisors inscenētājs – Armands Zvirbulis, galvenais operators – Uldis Jancis, vēstures konsultanti – Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane, mūzikas autors – Zigmārs Liepiņš, tērpu māksliniece – Evija Džonsone, izpildproducente – Kristīne Āboliņa, producente – Arta Ģiga. Galvenajā – bijušā leģionāra Vitolda Reķa – lomā iejuties jaunais aktieris Jēkabs Reinis, viņa līgavu Veltu atveido Agnese Cīrule, un kopā ar viņiem galvenajās lomās iejūtas arī Dainis Grūbe un Jānis Vimba. Latvijas vēstnieku Lielbritānijā atveido leģendārais Uldis Dumpis, bet viņa kundzi spēlē Aurēlija Anužīte. Citās lomās - Jurijs Djakonovs, Elīna Vaska, Uldis Anže, Gatis Gāga, Hermans Skučs, Pāvels Griškovs, Juris Žagars, Juris Kalniņš, Maija Doveika, Kaspars Gods, Imants Strads un citi.

Citi šobrīd lasa

Patiesība par katru zodiaka zīmi: ko noklusē horoskopi
Hirosima Rīgas ostā? Amonija nitrātu, kas izraisīja sprādzienu Beirūtā, lielos daudzumos uzglabā arī Latvijā 45
"Mans vīrs gāja mātei garām un uzsita pa dibenu, domādams, ka tā esmu es!" Māte un meita stāsta par savu līdzību
Skatīt visus komentārus

Коллеги рассказали, как борьба с раком изменила внешность Заворотнюк

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках