Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas finanšu sistēmas karaļa krahs - kā skandalozajā filmā atmaskots Ilmārs Rimšēvičs
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, iespējams, ņēmis kukuļus, lietas kārtojis, izmantojot dienesta stāvokli un pazīšanos... (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Latvijas finanšu sistēmas karaļa krahs - kā skandalozajā filmā atmaskots Ilmārs Rimšēvičs 120

Slavenības
2018. gada 16. septembrī 07:35 2018. gada 16. septembrī 07:35
  Edgars Orlovs | Žurnāls "Kas Jauns"
Šonedēļ kinoteātrī "K. Suns" pirmizrādi piedzīvoja Anša Pūpola un Sandija Semjonova filma "Baņķieris" – analītisko žurnālistu redzējums, kas balstīts uz faktiem, kā arī ietekmīgu un zinošu ļaužu komentāriem par un ap Latvijas finanšu jomu. Filmas galvenais tēls ir Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas mūsu valsts bankas lietas un finanšu sistēmu pārvaldījušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tagad atmaskots – iespējams, ņēmis kukuļus, lietas kārtojis, izmantojot dienesta stāvokli un pazīšanos...

Kopš šā gada februāra vidus, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) beidzot kaut ko sāka darīt, lai apkarotu absolūto patvaļu un iespējamus Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča noziedzīgus nodarījumus, ik pa laikam uzpeld pa kādam neapstrīdamam faktam, ka īstenībā jau teju no pašas Latvijas Bankas izveides sākuma ar Latvijas finanšu sektoru un Centrālo banku nekas īsti kārtībā nekad tā arī nav bijis.

Pats interesantākais, ka tagad, pēc teju vai ceturtdaļgadsimta, amatpersonas, kas savulaik bijušas pie varas, pat sāk atzīt – jā, mēs jutām un redzējām, ka notiek savādas lietas... Bet tā arī neko, lai mainītu, viņi īsti neesot darījuši.

Pētnieciskā žurnālista, jaunā portāla www.nemelo.lv redaktora Anša Pūpola filmas par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču "Baņķieris" pirmizrādes afiša. (Foto: LETA)

Nu viss pusgadā pieredzētais un jauni atklājumi apkopoti Pūpola un Semjonova filmā. Filmas līdzautors Pūpols pirms pirmizrādes atzīst: „Nebija viegli saprast, kā bija iespējams faktiski vienpersoniski izveidot ērtu finanšu sistēmu un kāpēc inteliģentam, cienījamu mediju apjūsmotam bankas vadītājam ar 17 000 eiro mēnešalgu pietrūka naudas. Filma ir manis paša apziņas ceļš, lai noskaidrotu, kā tas bija iespējams.”

Latvijas Bankas prezidenta aizturēšana un atzīšana par aizdomās turēto bija šoks gan Latvijas, gan starptautiskajai sabiedrībai. Filma "Baņķieris" atklāj Rimšēviča karjeras līkločus un ietekmes sfēras, iegūstot neierobežotu ietekmi pār finanšu sektoru, baņķiera līdzgaitnieku liecības par viņa darbības un amata šķautnēm, kuras plašākai sabiedrībai līdz šim nebija zināmas. Filmā ir arī intervēti vairāki Latvijas baņķieri, kuri ir izvirzījuši nopietnas pretenzijas pret Ilmāru Rimšēviču – vai tiešām šī persona tikai imitēja cīņu ar naudas atmazgāšanu un radīja tādu banku sistēmu, kas kalpotu viņam?

0 /8

Citi šobrīd lasa

Kāzās ar sešām draudzenēm stāvoklī: skandalozais Nigērijas uzņēmējs atkal šokē sabiedrību 6
Kā pūķi no pasaku filmas: pludmalē Keiptaunā izskalojušās brīnumaini skaistas jūras radības
Kariņš: "Draugi, nav labi" 17
Skatīt visus komentārus

"Теперь можно вместо Тарзана выступать": Наташа Королева изменила прическу и стала копией мужа

"Захожу в комнату, а там такая картина": Галкин застал Пугачеву и детей за необычным занятием