foto: Mārtiņš Ziders
FOTO: sapucējušies kungi un dāmas plūst uz Jūrmalas festivālu "Dzimuši Latvijā"
Viesu vidū arī Saeimas spīkere Mūrniece.
Mūzika
2018. gada 24. jūlijs, 22:53

FOTO: sapucējušies kungi un dāmas plūst uz Jūrmalas festivālu "Dzimuši Latvijā"

Jauns.lv / LETA

Dzintaru koncertzālē šodien plkst.20 notika Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts "Dzimuši Latvijā", kurā kopā ar Latvijas Valsts simtgades jauniešu simfonisko orķestri uzstājās Kristīne Opolais un Kalvis Kalniņš.

Saposusies publika sanāk uz Jūrmalas festivālu "Dzimuši Latvijā"

gallery icon
115

Tāpat koncertā uzstājās vijolniece Vineta Sareika, akordeoniste Ksenija Sidorova, ģitārists Mikus Akots, kā arī jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs.

Programmā iekļauti Astora Pjacollas, Dmitrija Šostakoviča, Žana Sibeliusa, Morisa Ravēla, Antonio Vivaldi, Džoakino Rosīni, Volfganga Amadeja Mocarta, Fanča Lehāra, Jāņa Mediņa, Pētera Barisona un Romualda Kalsona skaņdarbi.

Festivāla turpinājumā 25.jūlijā koncertu sniegs Sidorova kopā ar mandolīnistu Avi Avitālu, izpildot Mocarta, Manuela de Falja, Igora Stravinska, Sergeja Rahmaņinova un Nikolaja Budaškina kompozīcijas. Pianisti Georgijs, Andrejs un Sergejs Osokini uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps 26.jūlijā, savukārt 27.jūlijā Jūrmalā ar Brodvejas mūziklu koncertprogrammu uzstāsies viesmākslinieki Kesidija Džensone, Īens Virgo un Vils Arendels no Lielbritānijas.

Festivāla Galā koncertā 28.jūlijā piedalīsies tenori Aleksandrs Antoņenko un Sungo Kims, basbaritons Egils Siliņš, soprāns Alisa Zinovjeva, Jūrmalas festivāla orķestris un Latvijas Radio koris. Koncertu diriģēs Villo Pāns.