Torņakalna baznīcā aizvadīts Ikgadējais Vasarsvētku labdarības koncerts
foto: Mārtiņš Ziders
Renārs Kaupers Vasarsvētku koncertā.
Mūzika

Torņakalna baznīcā aizvadīts Ikgadējais Vasarsvētku labdarības koncerts

Jauns.lv

Torņkalna baznīcā noticis Citādais dievkalpojums "Tavs atspulgs ir manī", kurā tika vākti līdzekļi Rīgas Lutera baznīcas jaunā altāra celtniecībai.

Torņakalna baznīcā aizvadīts Ikgadējais Vasarsvētk...

Vasarsvētku labdarības koncerts Torņakalna baznīcā

Torņkalna baznīcā noticis Citādais dievkalpojums "Tavs atspulgs ir manī", kurā tika vākti līdzekļi Rīgas Lutera baznīcas jaunā altāra celtniecībai. Koncertā ...

Koncertā piedalījās mūziķi Renārs Kaupers, Intars Busulis, Kaspars Zemītis, Marta Grigale, Daumants Kalniņš, grupas "Sudden Lights", "The Sound Poets", Abonementa orķestris un citi.

Citādais dievkalpojums jau kļuvis par tradīciju, kura Torņakalnā Vasarsvētkos pulcina daudzus simtus labas gribas cilvēku. Tas ir svētku dievkalpojums apvienojumā ar labdarības koncertu, lai vāktu līdzekļus kādam sabiedrībai un draudzei svarīgam mērķim. Šogad visi Vasarsvētkos gūtie ziedojumi tiks novirzīti jaunā baznīcas altāra projekta realizēšanai.

Linda Leen Torņakalna baznīcā Vasarsvētku koncertā

Linda Leen sniedz emocionālu uzstāšanos Torņakalna baznīcā Vasarsvētku koncertā. 2016.gada.15.maijā.

Esošais altāris Rīgas Lutera baznīcā nav bijis visu laiku. 1891.gada 24. februārī Torņakalna baznīca tika iesvētīta ar neogotikas stila altāri un lielu altārgleznu, kas sniedzās gandrīz līdz griestiem. Pagājušā gadsimta 60.gados ļaundari pa baznīcas logu iemeta degmaisījumu, kā rezultātā izcēlās ugunsgrēks un no varenā altāra palika vien kūpošu apdeguļu un pelnu kaudze.

Patlaban Anglikāņu baznīca vēlas atjaunot savu baznīcas interjeru sākotnējā veidā, tāpēc Anglikāņu draudzes padome vērsās ar lūgumu atgriezt viņu altāri, jo šī dievnama atlārtelpas vidū joprojām ir tukšums.

Vasarsvētki Torņakalna baznīcā 2016.gada 15.maijā.

Vasarsvētki Torņakalna baznīcā

Vasarsvētki Torņakalna baznīcā 2016.gada 15.maijā.

Rīgas Lutera draudze piekrita šim ierosinājumam, lai varētu izlīdzināt Padomju laikā radušos postu un netaisnību, un pieņēma lēmumu, ka, pirms Anglikāņu baznīcas altāris atgriežas savās mājās, Rīgas Lutera draudzei ir nepieciešams izgatavot jaunu, laikmetam atbilstošu altāri, un tā projektēšanu uzticēja arhitektam Andrim Kronbergam.