Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jānis Jarāns šo sēņu plantācijai uzskrējis virsū pilnīgi netīšām: ”Man bija savas gaileņu vietas, kuras gāju apraudzīt, bet jau pirms manis kāds rupucis pasteidzies un kātiņus vien atstājis. Vēlējos pamest mežu, bet tad bija sajūta, ka kāds meža biezoknī māj ar roku. Protams, kā es iegāju tai nostūrī un tur sēņu, ka biezs...” (Foto: Facebook.com)

Jānis Jarāns atklāj savu sēņošanas noslēpumu: „Es sevi uzskatu par sēņu bendi” 8

Slavenības
2017. gada 12. septembrī 14:40 2017. gada 12. septembrī 14:40
  Kasjauns.lv
Populārais aktieris, daudzu komisko lomu meistars un kādreizējā seriāla „UgunsGrēks” dalībnieks Jānis Jarāns šoruden sociālos tīklos atrādījis savu sēņu guvumu, par ko baltā skaudībā viņu apjūsmo gan draugi, gan paziņas.

Sarunā portālam kasjauns.lv aktieris atklāj, ka šogad pie lielās sēņu ražas ticis Engurē. Jarāns dod padomus, kas viņaprāt jādara ikvienam sēņotājam. „Pirmkārt, ir jābūt atbilstošam sēņotāja apģērbam. Ērtam, siltam un galvenais - kas pasargā no ērcēm. Otrkārt, īstam sēņotājam jāpaļaujas uz intuīciju. Es sevi uzskatu par sēņu bendi, tāpēc, ka es sēnes jūtu. Es zinu, kur tās ir. Reizēm šķiet, ka tās man pašas vilina un sauc,” sev raksturīgajā humorā joko aktieris.

Jānis Jarāns novērojis, ka baravikas aug noteiktos gados: „Baraviku gadi ir reizi pa diviem, četriem gadiem un noteiktā laikā. Šī nedēļa vēl būs baraviku nedēļa. Visbiežāk baravikas aug sūnās.” (Foto: Facebook.com)


Taču galvenais, kas esot jāizdara veiksmīgai sēņošanai, ir jāveic īpašais Jarāna sēņošanas rituāls. „Es no rīta eju mežā un pasaku labrīt Meža mātei un meža rūķiem un palūdzu, lai man šodien iedod sēnītes. Un tad viņi iedod. Citi sēņotāji nevar salasīt sēnes mežā pietiekami, jo ir lepni. Latvietis tāds ir – lepns -, neko nelūdz, iet ar paceltu galvu un vēl visas sēnes izbradā un sūdzas, ka nekā nav. Es pat pēc sēņošanas, ejot ārā no meža, pasaku paldies Meža mātei un meža rūķiem, ka viņi man iedeva tik daudz sēnītes. Tik, cik es gribēju! Daba ir jāmīl. Ja dabu un otru cilvēku nemīli, tad mēs esam tur, kur esam pašlaik... „ nosaka Jānis Jarāns.

Pazīstamu sēņotāju guvums šajā rudenī

Dzejnieks Normunds Beļskis. (Foto: Facebook.com)
Grupas "Labvēlīgais Tips" mūziķis Ģirts Lūsis. (Foto: Facebook.com)
Rakstnieces Daces Rukšānes guvums aizvadītās nedēļas nogalē. (Foto: Facebook.com)

Citi šobrīd lasa

Latvijā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - viens no "Zilā krusta" klientiem 25
Šodien - Pūpolsvētdiena! Ticējumi un latviešu ēdieni, kas šodien jāceļ galdā 2
Rjazaņas apgabalā vīrietis nošauj piecus cilvēkus, kuri skaļi sarunājušies pie viņa loga 59
Skatīt visus komentārus

"Нет входов никому": на новом забавном видео дочь Максима Галкина запретила отцу снимать ее

"Ты же вообще латышка, кто тебе будет тут помогать?": Муцениеце рассказала о словах Прилучного после решения о разводе