Lai uzzinātu, kas uz sirds vēlētājiem, premjers piestrādā par taksistu. VIDEO
Norvēģijas premjerministrs Jenss Stoltenbergs svētdien atklāja, ka vienu pēcpusdienu ir izlicies par taksometra vadītāju, lai uzzinātu, kas patiešām uztrauc vēlētājus.
"Man ir svarīgi dzirdēt, ko cilvēki patiešām domā. Ja ir kāda vieta, kur cilvēki saka, ko domā, tad tas ir taksometrs," Stoltenbergs sacīja video, kas svētdien ievietots tīmekļa vietnēs "Facebook", "Twitter" un "YouTube".
Video publiskots laikā, kad Norvēģijā pilnā sparā norit kampaņa pirms 9.septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kurās, kā liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas, Stoltenberga valdošā kreisi centriskā koalīcija zaudēs.
Norvēģijas Darba partijas līderis Stoltenbergs, tērpies kompānijas "Oslo Taxi" darbinieka formas tērpā ar nozīmīti, kādā jūnijā pēcpusdienā ar melnu "Mercedes" taksometru uzņēma pasažierus.
Taksometrā ievietotā slēptā kamera nofilmējusi dažādas pasažieru reakcijas, tostarp viens no viņiem piebildis, ka "no šāda rakursa jūs izskatāties tieši kā premjerministrs".
Kāda gados vecāka kundze, kas arī atpazina Stoltenbergu, aicināja premjeru rīkoties saistībā ar lielo uzņēmumu vadītāju algām, sūkstoties, ka "tādā veidā viņiem nevajadzētu pelnīt miljonus".
No taksometra aizmugurējā sēdekļa pasažieri ar tā vadītāju pārrunāja dažādus jautājumus no izglītības līdz naftas politikai.
Lai gan Stoltenbergs uzklausīja pasažieru atzīšanās, viņam arī pašam bija jāatzīstas, ka nav vadījis automašīnu astoņus gadus.
"Domāju, ka jums sokas diezgan labi," sacīja kāda jauna pasažiere, piebilstot, ka "vismaz es esmu dzīva", tomēr piebilstot, ka "braukšanas stils gan nav labākais, ko esmu redzējusi" un "ar tādu braukšanu es neesmu apmierināta".
Uz tabloīda "Verdens Gang" jautājumu, vai viņš vēlētos būt taksometra vadītājs, ja zaudēs vēlēšanās, Stoltenbergs atbildēja, ka "domāju, ka valstij un Norvēģijas taksometru pasažieriem būs labāk, ja es būšu premjerministrs, nevis taksometra vadītājs".
Tabloīds norādīja, ka par braucienu ar premjerministru pie stūres pasažieriem nebija jāmaksā.
Leiboristu līderis Norvēģijas ekonomiku ir vadījis caur 2008.gada pasaules ekonomikas krīzi, ļaujot tai gandrīz neciest, tomēr viņa partija, kas pie varas nāca 2005.gadā, ir zaudējusi atbalstu, jo valstī valda uzskats, ka tā pie varas ir bijusi pārāk ilgi.
Tāpat leiboristi saņēmuši asu kritiku par varas iestāžu gatavību tādiem uzbrukumiem, kā labējā ekstrēmista Andersa Bēringa-Breivīka 2011.gada jūlijā Oslo sarīkotajam sprādzienam un apšaudei, kurā gāja bojā 77 cilvēki.
Pirmdien publicētas sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka valdību atbalsta 41% vēlētāju, bet opozīcijā esošā Konservatīvā partija un tās trīs sabiedrotās kopā ieguvušas nepilnus 53% atbalsta.
Tomēr Stoltenbergs ar pasažieru vizināšanu taksometra ir ieguvis vismaz vienu balsi vēlēšanās, jo kāds gados vecāks vīrietis, izkāpjot no taksometra, sacīja, ka "tas bija jauki.. es balsošu par Darba partiju".
Norvēģijas premjera vēlēšanu kampaņas sastāvdaļa
BNS, Foto: ekrānuzņēmums no video