Holivudas slavenības, kas reiz bijušas iesaistītas sektās
Stāsti par cilvēkiem, kas nokļuvuši dīvainu sektu varā, šķiet tāli un pavisam notikti neskar mūs. Taču izrādās, ka dažām slavenām kinozvaigznēm nācies uz savas ādas izbaudīt, kā tas ir – būt par kādas sektas sekotāju.
Kāda no slavenībām uzaugusi sektā, cita ievilinātas šajos tīklos laikā, kad vēl nebija slavena jeb arī spējusi atbrīvoties no sektantu valgiem, kad karjera jau bijusi pilnbriedā.
Aktrise Mišela Feifere sastapās ar „nepareizajiem cilvēkiem”, kad vēl bija jauna aktrisīte, kas tikko sākusi veidot savu karjeru. Tas bija septiņdesmitajos gados. Feifere nonākusi kāda „ļoti kontrolējošam” pāra un viņu sekotāju varā. „Es nedzīvoju ar viņiem kopā, taču pie viņiem biju bieži, un viņi man vienmēr teica, ka vajadzētu nākt vēl biežāk... Viņi strādāja ar svara vērošanu un lika cilvēkiem ievērot diētas.”
Tikai brīdī, kad aktrise strādāja pie vienas no savām lomām, kurā stāstīts par kādu sektu, viņa atskārta: „Es taču esmu viena no viņiem... Kad aprunājos ar vienu bijušo sektas dalībnieku, un viņš raksturoja psiholoģisko manipulēšanu, – tas sakrita ar to, ko piekopa manā komūnā.”
2011. gadā aktrise Rouza Makgovana atzina, ka uzaugusi kopienā „Dieva bērni” („Children of God”), kas beidza pastāvēt 1978. gadā. „Tajā nebija nekāda kontakta ar ārpasauli,” atceras aktrise. „Lietas, kas absolūti nav pieņemamas tur uzskatīja par normālām. Pavisam agrā vecumā es sapratu, ka nevēlos būt tāda kā šīs sektas sievietes. Viņas galvenokārt tur bija, lai kalpotu saviem vīriešiem seksuāli – bija atļauts apņemt vairāk nekā vienu sievu. Lai cik stipra es sev pašai šķitu esam, esmu droša, ka mani tur salauztu. Zinu, ka man palaimējās tikt ārā par mata tiesu.”
Līdzīgi kā Rouza Makgovana, arī aktieris Hoakins Fēnikss un viņa brālis, nelaiķis Rivers Fēnikss, uzauga kopienā „Dieva bērni”. Viņi ceļoja pa visu Dienvidameriku sludinot šīs sektas pārliecību. Šajā laikā Fēnikss sev pieņēma vārdu Leaf (Lapa). Beigu beigās viņa ģimene saprata, cik aplama ir sludinātā seksuālā prakse un pameta sektu, lai kļūtu par kristiešu misionāriem. Hoakinam bija 15 gadu, kad viņš atteicās no vārda Lapa.
Aktrises Vinonas Raideres vecāki bija ļoti brīvdomājoši. Viņu draugi bija dzejnieks Alens Ginsbergs, rakstnieks Filips K. Diks, bet krusttēvs bija rakstnieks un priholohgs Timotijs Līrijs. Nav brīnums, ka Vinona kādu laiku pavadīja komūnā ar nosaukumu „Varavīksne”(„Rainbow”).
Ārketu ģimene uzskata, ka nav auguši sektā, bet drīzāk komūnā, taču par to var diskutēt. „Mūsu vecāki to sāka kopā ar dažiem draugiem, un vēlējās izveidot tādu kā utopisku sabiedrību,” norāda Patrīcija Ārkete. „Deivids tajā piedzima. Man šķiet tur pat nebija pieejams tekošs ūdens.”
Aktrise Glena Klouza lielāko daļu bērnības un jaunības gadu pavadīja ekstrēmi konservatīvā grupējuma „Moral Re-Armament” sekotāju rindās. „Tā bija sekta, kur ikvienam mācīja domāt līdzīgi un tas bija postoši,” norāda Klouza.
Lai gan daudzas slavenības ir izstājušās no scientologu baznīcas, režisors Pols Hagiss ir viens no retajiem, kas to klaji nosauc to par sektu. „Es biju šajā sektā 34 gadus,” viņš norāda. „Visi no malas to redzēja. Nesaprotu, kāpēc es pats neredzēju.”