Mūsu uzņēmumi, kuri eksportē uz Ukrainu, jau cieš zaudējumus
Viņš atzina, ka situācija Ukrainā sarežģī un apgrūtina Latvijas uzņēmēju sadarbību gan ar Ukrainu, gan Krieviju.
Bizness un ekonomika

Mūsu uzņēmumi, kuri eksportē uz Ukrainu, jau cieš zaudējumus

Jauns.lv

"Tas, ka Latvijas uzņēmēji, kuriem ir ārējā tirdzniecība ar Ukrainu, jau cieš zaudējumus, ir fakts," biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

"Vairāki no LTRK biedriem ir norādījuši, ka pieprasījums pēc viņu precēm Ukrainā ir krities, attiecīgi arī piegādes un norēķini par darījumiem samazinājušies," sacīja Endziņš.

Tajā pašā laikā LTRK vadītājs norādīja, ka Latvijas eksportētāji jau kopš neseno gadu ekonomiskās krīzes ir sapratuši, ka ārējā tirdzniecība ir jādiferencē un nevar absolūti lielāko eksporta daļu virzīt vienas valsts tirgū.

"Patlaban eksportētāji strādā vidēji vismaz 17 ārvalstu tirgos, kas ļaus pieprasījuma kritumu vienā tirgū amortizēt citos vai raudzīties pēc jauniem sadarbības partneriem," uzsvēra Endziņš.

Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

LETA, Foto: Evija Trifanova/LETA