Dānijā radīta dzīvojamā piekabe neliela automobiļa vērtībā

Biznesa nodaļa

Jauns.lv

Kā izrauties no mājas, bet vienlaikus palikt mājās? Atbilde ir dizaina tūrisma dzīvojamā piekabe Hero Camper. TV Autoziņas viesojās uzņēmuma birojā un ražotnē Esbjergā, Dānijā. Uzņēmuma vēsture aizsniedzas līdz 2009. gadam, kad tas uzsāka kemperu aksesuāru tirdzniecību, bet pats neko vēl neražoja.

Trolss Nākels (Troels Nakel), Hero Camper izpilddirektors: “Toreizējām izpilddirektoram radās ideja par t.s. lāses formas dzīvojamo piekabi. Viņš izstrādāja tās koncepciju kopā ar dāņu dizaineri, uzbūvēja mazu prototipu, bet tad 2018. gadā kompānija bankrotēja, un to pārņēma investors, kas pārvalda kompāniju arī šodien.

Nelielajā Hero Camper mītnē iekārtota arī demonstrācijas zāle, kurā var apskatīt dažādas treilera modifikācijas. Lai gan pamatmodelis ir tikai viens, ar guļamtelpu un atsevišķu virtuvi aizmugurē, aksesuāru dēļ variantu ir bez gala. “”2020. - 2021. gadā mēs mainījām stratēģiju - 100% fokusēties uz Hero Camper,” stāsta Nakels. Kopš tā laika ceļojuma piekabes ir galvenais darbības virziens. Hero Camper pazīst 25 pasaules valstīs - arī Latvijā. Pārsvarā tā ir  Eiropa, bet mazliet arī ASV, Austrālija, Jaunzēlande un Ķīna. Gadā Hero Camper spēj izlaist starp 250 līdz 450 piekabēm. Tas nav daudz, un pamatmodelis ir tikai viens. Taču katrs treileris ir atšķirīgs. “Tas ir kā LEGO bloks, kuru var piebūvēt klāt atkarībā no tā, kas jūs esat un ko jums vajag,” teic Nakels.

Hero Camper vadītājs  izrāda paraugus, kas katrs paredzēts citam pircējam. Kāds pelēkzaļš modelis paredzēts klientiem ar mazāku rocību un tikai pamata prasībam. Ar plašu telteni papildināts variants iekārtots tā sauktajiem vientuļajiem vilkiem, kas dodas ilgstošos pārgājienos vienatnē. Savukārt aiz veselas telšu pilsētiņas pats Hero Camper nemaz nav saskatāms, lai gan satur visu kopā. Šī versija ir parasto kemperu alternatīva slinkākiem ceļotājiem, kas ilgstoši uzturas vienā un tajā pašā vietā. Pie tādas variantu daudzveidības var apjukt, tomēr Hero Camper Baltic produktu vadītājs Māris Tilišķis zina, ko ieteikt:  “Droši vien, ņemot vērā iespējas, es ieteiktu ko vienkāršāku. Pēc tam piekabi ka var uzlabot un pielāgot savām vajadzībām.” Hero Camper vidējā cena ir aptuveni 30 000 eiro. Gandrīz tikpat, cik nelielam automobilim, tikai vērtība gan krītas lēnāk. “Tā kā viņiem tik bieži nemainās modeļi, vērtība nekrītas tik strauji. Protams, ka jauns ir jauns, bet ja saudzīgi lieto, korpusu var nopulēt no jauna vai aplīmēt ar citas krāsas plēvi.”

foto: Ekrānuzņēmums
"Hero Camper" pazīst 25 pasaules valstīs - arī Latvijā.
"Hero Camper" pazīst 25 pasaules valstīs - arī Latvijā.

Nav gan arī tā, ka gadiem tiek ražots viens un tas pats modelis. Dānijā aptaustījām Hero Camper uzlaboto jeb 2025. gada versiju. T. Nakels: “Tai ir lielāka ūdens tvertne, labāks apgaismojums, vieglāka priekša. Daži paneļu uzlabojumi, vairāk virtuves aksesuāru. Kopumā glītāka apdare un nedaudz uzlabota elektronika.” Akumulatori pārcelti no priekšdaļas uz starpsienu starp mantu skapi un virtuvi.

Kempera korpuss ražots no sevišķi izturīga un termoizolējoša sendviča. Tādējādi Hero Camper droši var rakstīt uz kempera sāniem “līdz -21 grādam”. Tik ekstrēmai nometņošanai gan būs nepieciešama autonomā apsilde, un Rīgā jau pieejami modeļi ar iebūvētu Webasto. Drīzumā parādīsies versija ar piespiedu gaisa ventilāciju un pat nelielu galdiņu."