Nezināji – maksā! Sieviete sašutusi: kāpēc jāmaksā sods "airBaltic", ja biļeti pirka caur "AirFrance"
foto: LETA
Kā Jauns.lv norāda "airBaltic", šādu sodu drīkstēja piemērot - sadarbības lidojumu ietvaros katrai aviokompānijai ir tiesības piemērot savus rokas bagāžas noteikumus.
Tūrisms

Nezināji - maksā! Sieviete sašutusi: kāpēc jāmaksā sods "airBaltic", ja biļeti pirka caur "AirFrance"

Ieva Ozoliņa

Jauns.lv

Sociālajā vietnē "Facebook" kāda sieviete dalījusies ar nepatīkamu pieredzi - viņa aviokompānijai "airBaltic" samaksājusi 30 eiro par pārsniegtu rokas bagāžas svaru - 8 kg, lai arī iegādājusies biļeti caur "AirFrance", kur atļautais svars ir 12 kg. Skaidrojam, kā tad ir patiesībā - vai šādu sodu drīkstēja piemērot?

Kā apraksta sieviete, reģistrējoties lidojumam, lidostas darbinieki rūpīgi nosvēruši rokas bagāžu un uzstājuši, ka tā nevar pārsniegt 8 kg, kas ir "airBaltic" noteiktais limits. Lai gan viņa biļeti bija iegādājusies caur "Air France", kurā atļautais rokas bagāžas svars ir 12 kg, "airBaltic" darbinieki pieprasīja ievērot tieši savas aviokompānijas noteikumus. Apjukuma un stresa dēļ pasažiere piekrita samaksāt 30 eiro par pārsniegto svaru.

Sieviete atzina, ka, iegādājoties biļeti pirms vairākiem mēnešiem, viņa bija izplānojusi bagāžu atbilstoši "Air France" noteikumiem – izvēlējusies mazu čemodānu un mugursomu, kas iekļaujas 12 kg limitā. Tomēr viņai nebija zināms, ka "airBaltic", kā faktiskais pārvadātājs, piemēros savus stingrākos noteikumus. Šī situācija radīja ne tikai papildu izdevumus, bet arī nepatīkamu pieredzi, it īpaši agrā rītā pēc tikai trīs stundu miega.

Kā Jauns.lv norāda "airBaltic", šādu sodu drīkstēja piemērot - sadarbības lidojumu (codeshare) ietvaros katrai aviokompānijai ir tiesības piemērot savus rokas bagāžas noteikumus. "AirBaltic" uzsvēra, ka šajā gadījumā pasažierei bija jāievēro "airBaltic" rokas bagāžas limiti, kas ir 8 kg. Šāda informācija esot pieejama gan "airBaltic", gan "Air France" mājaslapās, un pasažieriem pirms ceļojuma būtu jāpārliecinās par visiem noteikumiem.

Aviokompānija arī izskaidroja savus rokas bagāžas noteikumus: visās "airBaltic" biļetēs ir iekļauta vismaz viena rokas bagāžas vienība (55x40x23 cm) un personīgā manta (30x40x10 cm), kuru kopējais svars nedrīkst pārsniegt astoņus kilogramus. Lidsabiedrība piedāvā iespēju palielināt šo svara ierobežojumu līdz 12 kilogramiem par papildu samaksu, kas atkarīga no lidojuma garuma. Ja pasažiera rokas bagāžas svars pārsniedz atļauto limitu, lidostā pie bagāžas nodošanas vai iekāpšanas lidmašīnā tiek piedāvāta iespēja iegādāties smagās rokas bagāžas papildpakalpojumu, samaksājot 30 eiro. Savukārt, ja smagā rokas bagāža jau ir pievienota, bet tās svars pārsniedz 12 kilogramus, soma jānodod kā reģistrētā bagāža, kuras cena lidostā ir 75 eiro.

Šis atgadījums ir izraisījis plašākas diskusijas par sadarbības lidojumu sistēmu un pasažieru informētību par bagāžas noteikumiem. Daudzi ceļotāji izteikuši līdzīgas sūdzības, norādot, ka sadarbības lidojumu gadījumā bieži ir grūti saprast, kuras aviokompānijas noteikumi tiks piemēroti. Tāpat tiek uzsvērts, ka aviokompānijām būtu jāsniedz skaidrāka informācija jau biļešu iegādes procesā, lai izvairītos no pārpratumiem un nepatīkamām situācijām lidostā.

Atgādinājums ceļotājiem – vienmēr rūpīgi izlasīt katras iesaistītās aviokompānijas noteikumus un pārbaudīt, kādi ierobežojumi attiecas uz rokas bagāžu. It īpaši tas ir svarīgi, ja biļete iegādāta caur starpnieku vai citu aviokompāniju, kas sadarbojas ar faktisko pārvadātāju. Tāpat būtu ieteicams apsvērt iespēju iegādāties papildu bagāžas pakalpojumus laikus, lai izvairītos no negaidītiem izdevumiem un stresa ceļojuma dienā.