Saule, jūra un... alkohols. Ar kādu grādīgo piedāvājumu jārēķinās kūrortos
foto: Shutterstock
Ne visos kūrortos alkoholiskie kokteiļi garšos vienādi.
Tūrisms

Saule, jūra un... alkohols. Ar kādu grādīgo piedāvājumu jārēķinās kūrortos

Māris Puķītis

Kas Jauns Avīze

“Facebook” grupā “Ceļo bez bēdu!” raisījusies spraiga diskusija par grādīgo dzērienu piedāvājumu atpūtniekiem Turcijas un Ēģiptes kūrortu viesnīcās. Atšķirībā no citām soctīklu domu apmaiņām te izsakās īsti zinātāji, nevis dīvāna eksperti.

“Vai visās viesnīcās tas tā ir, kur “All Inclusive” programma, tur tas alkohols ir tāds nu galīgi nebaudāms, kaut kāda atšķaidīta susla?” vaicā Liene. Protams, nebraucot jau dzert, bet cik ir būts viesnīcās ar “All Inclusive” jeb “Viss iekļauts” programmu (piemēram, Tunisijā), alkohols negaršojis ne pēc kā. Pirms pusotra gada “Senza Grand Santana” viesnīcā Turcijā ar “Ultra All Include” programmu gan kokteiļi garšojuši ļoti kolosāli.

Atkarīgs no cenas un publikas

Ilze atbild: “Visšausmīgākā šmiga tiek lieta Ēģiptē. Esmu bijusi dažādās viesnīcās, bet visur ir nesaprotamas izcelsmes dzira, kuru labāk nedzert. Turcijā – kā kurā viesnīcā. Jālasa atsauksmes, pirms rezervējat viesnīcu. Grieķijā – bija ok, bet pieļauju, ka arī kā kurā viesnīcā. Jo augstākas klases viesnīca (un attiecīgi – dārgāka), jo arī alkohols (un ēdiens) būs kvalitatīvāks. Nevar gribēt par 400 eiro uz nedēļu un lai būtu garneles, austeres un “Hennessy”.”

Dacei pēc pieredzes Ēģiptē izveidojies priekšstats, ka alkohola piedāvājums atkarīgs no viesnīcas publikas – ja Krievija un bijusī PSRS, tad alus un kandža, ja Rietumeiropa, ASV, Kanāda, tad arī vīns un glaunāks stiprais alkohols. Izpētei var mēģināt skatīties viesnīcu atsauksmju lapās – ne tik daudz tekstus, bet kādās valodās un no kādām valstīm vairums viesu.

Jāprot sarunāt ar bārmeni

Mocha Kare norāda: “No pieredzes – ja nedzer kā lops un bārmenim iedod eiriku tējai, vari baudīt visgardākos kokčikus, pie tam normālās glāzēs. Pēc pāris dienām pludmales bārmenis pat pie šezlongiem pats nesa kokteiļus, cenšoties pārsteigt. Bet mēs dzērām 1–2 kokteiļus dienā, ne spaiņiem.”

Elīna pieredzējusi: “Tunisijā vispār kašmars. Jūties kā alkoholiķis, ja alum dod sulas glāzīti un jāiet ik pa 5 min pie bāra. Turcijā šovasar bija normālas alus glāzes.”

Toties labi ēdieni

Jan Liekmann skaidro, ka Ēģiptē “All Include” pat četru zvaigžņu viesnīcās ir plastmasas krūzītes un ar kokteiļiem saprot rumkolas un skrūves. “Tā kā mēs nelietojam alko, novērtējam, ka tiek taupīts uz alko, bet ļoti labi ēdināja, un kopumā laba atpūta par labu cenu. Bet droši vien, ja viesnīcai ir laba cena, nu tad uz kaut ko būs jātaupa. Labs alko maksā naudu.”

Jeļena bijusi piecas reizes Turcijā, un bijis ļoti labs importa alkohola piedāvājums, taču jābrauc uz “premium” klases viesnīcām ar “Ultra All Include”.

Diāna norāda, ka parasti aprakstā par viesnīcu ir teikts, vai vietējais alkohols vai piedāvā arī importu. “Ar importa alkoholu cena uz 1 cilvēku par 300 eiro būs dārgāka.”

Visbeidzot – atpūtieties atbildīgi!