Auto un tehnoloģijas
2024. gada 15. aprīlis, 17:02

Ievērojams skaits autovadītāju iekuļas sodos, jo stāvvietā auto novietojuši nepareizi. Kas jāņem vērā?

Jauns.lv

Pavērojot, kas notiek stāvvietās pie tirdzniecības centriem un veikaliem, var redzēt, ka daļa automašīnu novietotas nekorekti – aizņem vairākas vietas, kas neļauj novietot transportlīdzekli citiem gribētājiem. Tas bieži vien “uzsist asinis” tiem autovadītājiem, kas noparko savu spēkratu pareizi. Izrādās, ka par šādu parkošanās veidu ir paredzēts sods, vēsta “360TV ZIŅneši”. 

Viss sākās ar to, ka Ziņneši pie iepirkšanās centra ieraudzīja spēkratu, kura vadītājs ļoti tuvu tā ieejai bija pārkāpis savas stāvvietas robežas. Tā dēļ vairāki citi lielveikala apmeklētāji mēģināja iebraukt tam blakus, bet viņiem tas nebija sanācis.

Laimes lozi, ja tā var teikt, bija izvilcis kāds kungs no Limbažu novada - viņa auto gabarīti bija ļāvuši “ierakstīties” tik šaurajā un neērtajā vietā, bet toties ļoti tuvu ieejai. Andra kungs, protams, bija dusmīgs uz nekorekti novietotā un blakus stāvoša Volvo īpašnieku.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka auto pie tirdzniecības centriem vai veikaliem jānovieto atbilstoši gan ceļa zīmēm, gan ceļa apzīmējumiem, kas ir šīs baltās nepārtrauktās līnijas.

Atbilstoši ceļa satiksmes likumam par nepareizu auto novietošanu, ir paredzēta administratīvā atbildība - 30 eiro. Par stāvvietas ceļa zīmes vai ceļa apzīmējumu neievērošanu Rīgas pašvaldības policija šogad vien sastādījusi 3 600 administratīvās pārkāpumu lietvedības.

Vairāk skaties video!