Astoņi ieteikumi, lai darba intervija vienmēr beigtos ar panākumiem
foto: Shutterstock
Bizness un ekonomika

Astoņi ieteikumi, lai darba intervija vienmēr beigtos ar panākumiem

Biznesa nodaļa

Jauns.lv

Katrs darba meklētājs zina, ka veiksmīga intervija ir pirmšķirīgs faktors, lai nodrošinātu sev kāroto amatu un karjeras izaugsmi. Darba intervijas mēdz būt izaicinošs pārbaudījums, tāpēc nepieciešams pārliecinoši sagatavoties, lai izceltos citu kandidātu vidū. Pagaidu nodarbinātības un personāla atlases uzņēmuma “Biuro” eksperti ir apkopojuši vairākus noderīgus padomus, kas var palīdzēt atstāt labu iespaidu par sevi darba intervijā.

1. Rūpīgi sagatavojieties

Izpētiet uzņēmuma vietnē publicēto informāciju par tā misiju, vērtībām un jaunākajiem notikumiem, lai pārliecinoši parādītu savu interesi par kompānijas darbību. Sagatavojiet arī sarakstu ar jautājumiem, ko vēlaties uzdot intervijas laikā, tādējādi demonstrējot savu izpratni par uzņēmumā notiekošajiem procesiem.

2. Pierādiet savu motivāciju

Būtiski ne tikai stāstīt par savu vēlmi strādāt uzņēmumā, bet arī dalīties ar personīgo redzējumu un idejām par to, kā varat piedalīties uzņēmuma attīstībā un veicināt tā mērķu sasniegšanu. Tomēr ar šo nedrīkst pārspīlēt, lai neuzspiestu savu redzējumu nepamatoti. Daloties ar pārdomām par iespējamiem uzlabojumiem, svarīgi tās formulēt kā idejas, tomēr situācijas mēdz būt atšķirīgas un komunikācijā jāpielāgojas intervētajam. 

3. Praktizējieties

Veiciet dažādus vingrinājumus, lai simulētu intervijas situāciju un uzlabotu savu pašpārliecību un spontāno atbilžu prasmi.

4. Runājiet skaidri un pārliecinoši

Izmantojiet S.T.A.R. metodi (Situation, Task, Action, Result), lai strukturizētu savas atbildes uz jautājumiem par iepriekšējām darba pieredzēm, daloties ar konkrētiem piemēriem un saviem sasniegumiem. Tāpat ievērojiet savu runas ātrumu un intonāciju.

5. Uzmanīgi ieklausieties, pievērsiet uzmanību

Uzklausīšana ir svarīga prasme, kas parāda ne tikai spēju saprast jautājumus, bet arī gatavību sniegt pārliecinošas atbildes. Ja nepieciešams, atkāroti uzdodiet jautājumu pirms atbildes. Tas iedos papildu laiku un palīdzēs nodrošināt, ka atbilde ir piemērota jautājumam. Demonstrējiet interesi ar savu ķermeņa valodu un verbālajiem signāliem, piemēram, piekrītot ar galvu vai izmantojot atbilstošus izteicienus, kas nozīmē, ka esat ieinteresēts dialogā. Pievērsiet uzmanību intervētāja neverbālajiem signāliem, kas var norādīt uz to, kādas ir viņu domas vai intereses. 

6. Parādiet savu personību

Saskaņojiet savu stilu ar uzņēmuma kultūru un vērtībām, bet neaizmirstiet izcelties ar personīgiem pieredzes stāstiem, kas parāda unikālas spējas un vērtības.

7. Demonstrējiet prasmes

Izveidojiet savu prasmju sarakstu, kurā ietvertas ne tikai profesionālās prasmes, bet arī starpnozaru prasmes, reizēm sauktām arī par “mīkstajām prasmēm” (Soft skills), kuras iespējams pieminēt intervijas laikā. Tās ir saistītas ar personību un darba ētiku, kas veidojusies dzīves pieredzes laikā.

8. Uzturiet kontaktu pēc intervijas

Gadījumā, ja saņemat noraidošu atbildi par kandidatūru, tāpat pateicies par interviju un apsveiciet ar jauna kolēģa iegūšanu, tādējādi parādot savu laipnību. Šāda pozitīva atgriezeniskā saite atstās labu iespaidu un palielinās iespējas iegūt kāroto darbu nākotnē.