Auto un tehnoloģijas
2024. gada 22. marts, 09:53

Auto ziņas: eksperti skaidro, kāpēc nav vērts steigties pāriet uz vasaras riepām

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Oficiāli ziemas riepu sezona beidzas 1. martā. Bet vai tiešām jau nākamajā dienā jātraucas mainīt riepas? Aptaujātie eksperti visi kā viens ir pret.

"Goodyear" pārstāvis Baltijas valstīs Mārtiņš Grīnbergs norāda uz mainīgu temperatūru dienā un naktī, kā arī cīruļputeņa iespēju. Viņam piekrīt arī "DBS Autoskolas" direktors Jānis Vanks.

Ziemas riepas nolikt plauktā pēc iespējas ātrāk gribas cerībā sataupīt protektoru nākamajai ziemai. Praktiskā pieredze rāda, ka ietaupījums ir niecīgs - ja vispār tāds ir. Ja pavasarī iecerēts likt jaunu vasaras riepu komplektu, ziemas riepu sezonas pagarināšana paglābs jaunās riepas no pavasara bedrēm. Turklāt jaunākās ziemas riepu tehnoloģijas padarījušas tās daudz noturīgākas pret sausu un siltu laiku.

foto: Ekrānuzņēmums
Ja pavasarī iecerēts likt jaunu vasaras riepu komplektu, ziemas riepu sezonas pagarināšana paglābs jaunās riepas no pavasara bedrēm.

Ja tik tiešām gribas pagarināt ziemas riepu komplekta mūžu uz otra komplekta rēķina, alternatīvs risinājums ir vissezonas riepas - tikai 3 nevis 4 sezonām. Trīs sezonu riepas būs labs risinājums reti izmantotiem transportlīdzekļiem, piemēram, kemperiem. Bet kad tad ir īstais laiks pāriet uz vasaras riepām? Vācieši lieto metode O bis O, Oktober bis Oster jeb no oktobra līdz Lieldienām. Vairāk par ziemas un vasaras riepu maiņu sižetā.