foto: Shutterstock
Vairs nevarēs zvanīt anonīmi: Lietuvā telefonu priekšapmaksas SIM kartes būs obligāti jāreģistrē
Tūrisms
2023. gada 19. decembris, 18:39

Vairs nevarēs zvanīt anonīmi: Lietuvā telefonu priekšapmaksas SIM kartes būs obligāti jāreģistrē

Jauns.lv / LETA

Lietuvas mobilo sakaru operatoriem no 2025. gada būs jāreģistrē visas izsniegtās SIM kartes un tās saņēmušās personas, nolēmis Seims. 

Grozījumu mērķis ir mazināt viltus spridzināšanas draudus, krāpniecību un naudas atmazgāšanu. 

Par grozījumiem elektronisko sakaru likumā otrdien nobalsoja 104 Lietuvas parlamenta deputāti, viens bija pret un 23 atturējās. 

Grozījumi paredz, ka priekšapmaksas telekomunikāciju pakalpojumus varēs sniegt tikai personām, kuras ir paziņojušas operatoriem savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un adresi, kā arī personas dokumenta veidu, sēriju un numuru, savukārt uzņēmumiem būs jānorāda savs nosaukums un reģistrācijas numurs.

Pašlaik trīs lielākie mobilo sakaru operatori piedāvā priekšapmaksas SIM kartes "Ezys", "Labas" un "Pildyk".

Saskaņā ar Sakaru regulēšanas dienesta datiem šā gada otrajā ceturksnī Lietuvā bija vairāk nekā 1,2 miljoni priekšapmaksas SIM karšu lietotāju, kas veido gandrīz 26% no visām aktīvajām šādām kartēm tirgū.

Ideja par SIM karšu reģistrāciju tika ierosināta jau 2017.gadā, bet valdība to apstiprināja tikai šogad. Ministru kabinets secināja, ka krāpnieku un citu noziedznieku nodarītais kaitējums pārsniedz nākotnes izmaksas mobilo sakaru operatoriem un iespējamās neērtības lietotājiem.