foto: LETA
Aptauja: energoresursu cenu kāpums neietekmē vien 5% iedzīvotāju
Radiatori.
Bizness un ekonomika
2023. gada 29. oktobris, 17:05

Aptauja: energoresursu cenu kāpums neietekmē vien 5% iedzīvotāju

Jauns.lv

Līdz ar apkures sezonas iestāšanos un augstākiem komunālo maksājumu rēķiniem 22% Latvijas iedzīvotāju šoruden plāno sākt dzīvot taupīgāk un tikai 5% norāda, ka cenu kāpums viņu ikdienas rocību neietekmēs, liecina bankas Citadele veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Elektrības cenu pieaugumu šoruden sagaida 22 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, kuri šī iemesla dēļ plāno ierobežot savus tēriņus. Visbiežāk šādi atbildējuši cilvēki, kas ikdienā dzīvo Rīgā un Pierīgā, kā arī tie, kas mēnesī pelna 751–1000 eiro.

Tikai 5 % aptaujāto atklāj, ka energoresursu cenu kāpums viņus neietekmē vispār. Šādu viedokli biežāk pauduši vīrieši, kā arī iedzīvotāji, kas ik mēnesi pelna vairāk par 1500 eiro, liecina aptaujas dati.

Tikmēr, gatavojoties izmaksu pieaugumam, 8 % aptaujāto jau sākuši atlikt naudu rēķinu segšanai. Šāda pieeja aktuāla Pierīgas iedzīvotājiem un cilvēkiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem.

Tāpat aptuveni piektā daļa jeb 19 % respondentu atklāj, ka apkures sezonai negatavojas, jo viņiem nav papildu finanšu līdzekļu, ko atlikt. Sievietes šādu atbildi sniegušas biežāk nekā vīrieši, attiecīgi, 21 % un 16 %.

Savukārt 7 % respondentu gaidāmajai apkures sezonai negatavojas, jo nedomā, ka cenas būtiski paaugstināsies. Šādu viedokli visbiežāk pauduši iedzīvotāji, kuri sasnieguši 50 gadu vecuma slieksni.