Dizaina uzvaras gājiens: ar ko pārsteidz jaunākie viedtālruņu modeļi?
foto: Publicitātes foto
Bizness un ekonomika

Dizaina uzvaras gājiens: ar ko pārsteidz jaunākie viedtālruņu modeļi?

Reklāmas projekts

Jauns.lv

Gluži kā pirms 15 gadiem, kad modē bija unikāli tālruņu dizaini, kas pārspēja cits citu ar netradicionāliem materiāliem un atvēršanas veidiem, arī tagad savu uzvaras gājienu iet viedtālruņu dizains. Vai tas būtu minimālisms, vai avangards – dizains ir pirmais kritērijs, ko ierīces potenciālais īpašnieks var novērtēt. Taču, neskatoties uz sākotnējo pirmo iespaidu, arī dizainā slēpjas dažādi faktori, kurus gan tehnoloģiju izstrādātāji rūpīgi izvērtē jaunas ierīces radīšanas laikā, gan arī potenciālajiem pircējiem vajadzētu pārdomāt pirms iegādes.

Dizaina unikalitāte

Par gaumi nestrīdas – zināma patiesība tajā ir. Ikkatrs no mums vēlas atrast tieši sev piemērotu tālruni, kas būtu gan mūsdienu tendencēm atbilstošs, gan arī unikāls savā izskatā. Viedtālruņu klāsts šobrīd ir ļoti plašs, piedāvājot dažāda izmēra un krāsas klasiskos skārienjutīgo ekrānu tālruņus. Taču salīdzinoši nesen šis klāsts ir papildināts ar formas ziņā interesantākajiem salokāmajiem viedtālruņiem.

foto: Publicitātes foto

“Ierīces forma un dizains ir pirmie faktori, kurus varam novērtēt tai nepieskaroties. Parametri var būt dažādi – ekrāns ir izliekts vai taisns, objektīvu izvietojums centrēts vai malā un pats tālrunis ir salokāms vai taisns. Šobrīd unikāla dizaina ziņā visatšķirīgākie noteikti ir salokāmie viedtālruņi, kas apvieno labāko no gadsimta sākuma ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Viens no tādiem piemēriem ir jaunais Huawei P50 Pocket, kura horizontālās eņģes tehnoloģija ļauj viedtālruni pārlocīt simetriski, ekrānam pilnībā saskaroties, neatstājot spraugu starp abām pusēm,” skaidro Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Materiāli un krāsa, kas ļauj izcelties

Domājot par ierīces izstrādē izmantotajiem materiāliem, arvien biežāk integrē dažādus nestandarta risinājumus. Piemēram, ja iepriekš tehnoloģiju izstrādātāji pieturējās pie minimālistiskiem krāsu toņiem, kā melns un balts, tad tagad jau pārsteidz ar spilgtākām krāsām, lai katrs varētu izvēlēties savai personībai atbilstošāko. Tāpat pircēju uzmanību piesaista ierīces, kuru krāsa gaismas atspīdumā maina toni.

foto: Publicitātes foto

“Krāsa noteikti ir tikpat uzmanību saistošs kritērijs, kā izmantotie materiāli. Variācijas ir teju simtiem – daži izstrādātāji pieturas pie nerūsējošā tērauda korpusa, citi integrē stiklu, kas piešķir ierīcei ekskluzivitātes sajūtu, kamēr budžeta tālruņiem nereti izmanto modernākos plastmasas vai oglekļa šķiedru sakausējumus. Šajā ziņā Huawei pārsteidz ar jaunā salokāmā viedtālruņa apdares risinājumu, korpusa izstrādē izmantojot mikrostikla materiālu ar 3D rombveida dimanta raksta dizainu. Tāpat kā košākas krāsas, arī šādas materiālu spēles kļūst arvien populārākas, lai sniegtu lietotājiem iespēju pielāgot ierīci savai personībai,” skaidro M. Tillers.

Ergonomisks dizains vienmēr ir modē

Ērtība ir nemainīgi svarīgs izvēles faktors, kas parasti ir arī izšķirošais. Sajūta, kad ierīce ieguļas plaukstā, pārlūkošanas iespējas ar viena pirksta vadību un uz korpusa izvietoto taustiņu funkcijas ir būtiskas komponentes ergonomiskam dizainam. Mūsdienu cilvēkam, vienmēr esot skrējienā, ir svarīgi, lai viedtālruni ir ērti izmantot tikai ar vienu roku, tāpēc izmēram un iebūvēto taustiņu izvietojumam ir jābūt pārdomātam izstrādes procesā.

foto: Publicitātes foto

“Horizontāli salokāmo viedtālruņu pluss slēpjas tajā, ka viņi ir ļoti kompakti. Piemēram, Huawei P50 Pocket uz ārējā korpusa ir izvietots mazāks ekrāns, kurā, ja viedtālrunis ir salocītā veidā, var ērti pārlūkot svarīgākās detaļas, kā ienākošos paziņojumus, veselības rādītājus, navigāciju, pārslēgt dziesmas un arī uzņemt fotogrāfijas, kas ir ļoti parocīgi mūsdienu dinamiskajā dzīves ritmā. Turklāt, salokāmie viedtālruņi ļauj ērti ar galveno kameru uzņemt kvalitatīvākas pašbildes, jo salocītā veidā to ir ērti pavērst pret sevi,” skaidro M. Tillers.

Tēmas