Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bērnudārzu pedagogi un atbalsta personāls piemaksās saņems 300 eiro
Finanšu ministrs Jānis Reirs (Foto: LETA)

Bērnudārzu pedagogi un atbalsta personāls piemaksās saņems 300 eiro

Bizness un ekonomika
22. janvārī 15:53 2021. gada 22. janvārī 15:53
  Jauns.lv
Finanšu ministrija (FM) 22.janvārī saskaņojusi atbalstu 5,6 miljonu eiro apmērā vienreizējām piemaksām 300 eiro apmērā pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem un personām, kuras sniedz aukles pakalpojumus, par darbu Covid-19 pandēmijas laikā. Priekšlikums iepriekš atbalstīts finanšu ministra Jāņa Reira vadītajā grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Nepieciešamais finansējums atbalsta izmaksāšanai aprēķināts 5,6 miljonu eiro apmērā. No tā 4,4 miljonus eiro paredzēts izmaksāt piemaksās pedagogiem, bet 1,2 miljonus eiro – atbalsta personālam (auklēm, pedagogu palīgiem).

“Bērnudārzu pedagogi un palīgi pašlaik sniedz neatsveramu atbalstu vecākiem, kas tādējādi ārkārtējās situācijas laikā var turpināt veikt savu darbu. Viņu darbs klātienē prasa pastiprināti ievērot drošības pasākumus, rast netipiskus risinājumus izglītības procesa nodrošināšanai, kā arī veikt to darbu, ko citkārt darītu paši vecāki, tādēļ atbalsts piemaksu veidā ir ļoti būtisks. Vakar vadības grupas sēdē aicināju piemaksas piešķirt arī pedagogu palīgiem,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Speciālo skolu un pirmsskolu pedagogiem, kuri strādā klātienē, darbs šī brīža situācijā ir saistīts ar palielinātu darba apjomu, kā arī ar paaugstinātu risku darbinieka drošībai un veselībai un līdz ar to arī ar paaugstinātu psiholoģisko slodzi, norāda FM. Vienlaikus pedagogiem ir jāpiemērojas un jārod radoši risinājumi kvalitatīva un pilnvērtīga izglītības procesa nodrošināšanai.

Citi šobrīd lasa

"Tā ir karma!" - Magones bērna tēvs Ventis Vītols turpina skandalēties ar šovu zvaigzni
Februāra pilnmēness: astrologu padomi visām zodiaka zīmēm
Pastāv liela iespēja, ka daudzi pensionāri nesaņem visu naudu, kas viņiem pienākas 2
Pievienot komentāru

Дизайнер нарядов Пугачевой раскрыл ее нынешний размер одежды

Советы Гвинет Пэлтроу по борьбе с последствиями Covid-19 насторожили медиков