Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Maksātnespējīgā "Dzintara" aktīvus pērk kukuļdošanā apsūdzētais igauņu miljonārs Osinovskis
Oļegs Osinovskis (Foto: LETA)

Maksātnespējīgā "Dzintara" aktīvus pērk kukuļdošanā apsūdzētais igauņu miljonārs Osinovskis 3

Bizness un ekonomika
13. septembrī 20:15 2020. gada 13. septembrī 20:15
  Jauns.lv / LETA
Maksātnespējīgā kosmētikas un parfimērijas ražotājas AS "Dzintars" aktīvus par 5,5 miljoniem eiro iegādājas igauņu miljonārs Oļegs Osinovskis, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kā informē raidījums, kopš pagājušā rudens padziļinātu interesi par "Dzintaru" izrādījuši 14 investori, viņu vidū bez Osinovska arī Kārlis Cerbulis, Roberts Idelsons, ekspolitiķa Andra Šķēles meita Madara Šķēle, Andrejs Leibovičs, Jorens Raitums, Aigars Kesenfelds, Uldis Iltners no "Madara Cosmetics", kā arī "Rietumu banka". "Dzintara" maksātnespējas administrators Jānis Ozoliņš ar viņiem veicis padziļinātas pārrunas.

Bijušais "Dzintara" prezidents un līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs "Nekā personīga" sacīja, ka iepriekš minētie nav bijuši potenciālie pircēji, bet tikai interesenti. "Es varu no ielas savākt vēl 100 cilvēkus, ar viņiem parunāt Ozoliņa vietā, un pateikt, ka viņi visi ir pircēji, bet tā nav taisnība. Viņi tikai interesējās, iegāja un izgāja," sacīja Gerčikovs.

Pēc viņa teiktā viens reāls pircējs bijis 2019.gadā, kurš gribējis ražotnes un īpašumus iegādāties par deviņiem miljoniem eiro, taču Valsts ieņēmumu dienests (VID) slēdzis uzņēmuma kontus.

Iespējamā pircēja vārdu gan viņš neatklāj.

Pirmā izsole martā, kurā "Dzintara" ēkas Mālu ielā un ražotnes sākumcena bija nepilni septiņi miljoni, beidzās bez rezultāta. Administrators apgalvo, ka otro izsoli nav rīkojis, jo pastāvējis risks, ka aktīvus var iegādāties par samazinātu iespējamo cenu. Tāpēc trim pretendentiem dota iespēja iesniegt savu cenu piedāvājumu, atverot kontu bankā un iemaksājot tajā savu pirkuma summu.

Kā vēsta "Nekā personīgi" visaugstāko cenu 5,5 miljonu eiro apmērā augustā iemaksājusi Daugavpils firma "Ritrem". Šis mikrouzņēmums ar niecīgu pamatkapitālu pērn nav veicis ne iedzīvotāju ienākuma nodokļa, ne arī Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus. "Ritrem" vienīgais īpašnieks ir "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" un savukārt tā patiesais labuma guvējs ir Igaunijas miljonārs Osinovskis.

Administrators ar "Ritrem" darījumu 31.augustā jau parakstījis. Iebildumus šim darījumam nav cēlis ne VID, ne Attīstības finanšu institūcija "Altum".

Vismaz pagaidām intelektuālais īpašums - "Dzintara" preču zīmes - pieder iepriekšējam Gerčikovam. Tās Gerčikovs reģistrējis uz sava vārda un par to patlaban notiek tiesvedība.

Kā norāda raidījums, iespējams, ka Osinovski nemaz neinteresē kosmētikas ražošanas turpināšana, jo jau šonedēļ administrators pārdošanā izlika "Dzintara" nepabeigtos ražojumus un pasūtījumus, tai skaitā izejvielas.

Osinovskis jebkādas detaļas par "Dzintara" iegādi nevēlējās sniegt, skaidrojot, ka nebūtu pareizi runāt par darījumu, kamēr tas nav noslēdzies.

Raidījums atgādina, ka Osinovski tiesā par kukuļdošanu "Latvijas dzelzceļa" bijušajam vadītājam Uģim Magonem. Maksātnespējas administrators apgalvo, ka "Dzintara" darījuma naudas izcelsme rūpīgi pārbaudīta.

Vienlaikus "Nekā personīga" vēsta, ka "Dzintara" administrators Ozoliņš iecelts arī maksātnespējīgā uzņēmumā "VRC Zasulauks". Daļēji valstij piederošā firma kopā ar Osinovska kompāniju bija iesaistīta vairāk nekā 20 miljonu vērtā dīzeļvagonu atjaunošanas projektā. Ozoliņš noliedz, ka pārdodot "Dzintaru" Osinovskim viņam tādējādi būtu radies interešu konflikts.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2019.gada 12.novembrī pasludināja "Dzintaru" par maksātnespējīgu.

Saistītās ziņas

Pārdod maksātnespējīgā "Dzintara" izejvielas, nepabeigtos un gatavos ražojumus
Bankrotējušā "Dzintara" īpašnieks Iļja Gerčikovs noslēdzis laulības līgumu par visas mantas šķirtību 11
Kosmētikas ražotāja "Dzintars" patiesais labuma guvējs Gerčikovs izveidojis jaunu kompāniju 1

Maksātnespējas process tika ierosināts pamatojoties uz kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo tika konstatēts, ka "Dzintars" ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019.gada 25.aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2016.gada 17.oktobrī ierosināja "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008.gadā, bet otra 2014.gadā, veicinājušas "Dzintara" tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

"Dzintars" 2017.gadā strādāja ar 6,284 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,766 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018. un arī 2019.gada pārskati vēl nav iesniegti. Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds kompānijai 2020.gada 7.septembrī bija 9,128 miljoni eiro.

Kompānija "Dzintars" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro. "Dzintara" patiesais labuma guvējs ir Iļja Gerčikovs.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību 2015.gada vasarā Osinovskis Magonim nodevis aptuveni 500 000 eiro lielu kukuli saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" daudzmiljonu iepirkumu - vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma "Skinest Rail". Abi apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Vidzemes rajona tiesa Limbažos tiesu debates krimināllietā turpinās oktobrī.

Citi šobrīd lasa

Pētījums: Covid-19 vīruss turpina mutēt un var kļūt arvien lipīgāks 2
"Pāri palikuši vien kauli" - biedējošs atradums dzīvoklī Jēkabpilī 3
Tukumu satricina baisa slepkavība: iecienītā pastaigu vietā atrasta nogalināta jauna sieviete 29
Skatīt visus komentārus

Расточительная герцогиня Меган побила антирекорд королевской семьи

Стало известно, как звезда "Место встречи изменить нельзя" переживает гибель дочери