Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēkus pārsteigusi baraviku augstā cena Rīgas Centrāltirgu – 40 eiro kilogramā. paredzams, ka ar laiku tā kritīsies. (Foto: Kaspars Miezis/Facebook)

Cilvēki sašutuši par baraviku cenu tirgū: 40 eiro kilogramā. Cik tirgū maksā sēnes? 10

Bizness un ekonomika
2020. gada 16. jūlijā 05:23 2020. gada 16. jūlijā 05:23
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Vasarai iesoļojot otrajā pusē un tuvojoties rudenim, tirgū arī parādījies ja ne plašs, tad pietiekošs sēņu klāsts. Tomēr, šogad tāpat kā pērn, pircējus izbrīna to augstā cena. Piemēram, baraviku kilograms maksā 40 eiro kilogramā.

Tomēr vēsturiski tā pēdējos gados nav augstākā cena, kas prasīta par baravikām. Piemēram, 2015. gada jūnijā pie kāda tirgotāja baravikas maksāja 100 eiro kilogramā, bet pērnā gada rudenī baraviku cenas būtiski nokritās – līdz pat 16 un mazāk eiro kilogramā. Skaidrs ir viens – jo tuvāk nāks rudens, jo bekas, baravikas un gailenes, kā arī citas sēnes maksās lētāk. Arī pašlaik internetā var atrast piedāvājumu, kurā kāds baraviku kilogramu piedāvā par 15 eiro. Bet pagaidām, kamēr vēl nav īstais laiks, jārēķinās, ka sēņu cenas tirgū būs samērā augstas.

Bekas Centrāltirgū maksā uz pusi lētāk nekā baravikas - no 15 līdz 20 eiro kilogramā. (Foto: Rīgas Centrāltirgus)

Tai pašā laikā Centrāltirgū var nopirkt arī lētākas sēnes: bekas maksā no 15 līdz 20 eiro kilogramā. Rīgas Centrāltirgus aicina: “Pirmās bekas ir nonākušas pie mums! Nāciet un nobaudiet meža gardumus”.

Vēl lētāk var nopirkt gailenes, kuras var dabūt pat par pieciem eiro kilogramā.

Citi šobrīd lasa

Militārie fotogrāfi Gatis Indrēvics un Ēriks Kukutis: “Mēs karojam mediju kaujas vidē”
VIDEO. Mēnešreižu apakšveļa cīnās par Latvijas Dizaina gada balvu 7
Beberbeķos pāri ceļam novilkta trose nogāž jātnieci un zirgu. Notikumi attīstās ļoti mīklaini, un dzīvnieks lielās ciešanās mirst 7
Skatīt visus komentārus

"Это гениально!": Пугачева в белой рубашке восхитилась приготовленными сыном пирожками

Прохор Шаляпин случайно проломил кровать покойной Людмилы Гурченко и нашел там кое-что ценное