Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZM: Latvijā maijā ir samazinājušās piena produktu cenas
LETA

ZM: Latvijā maijā ir samazinājušās piena produktu cenas 1

Bizness un ekonomika
2020. gada 14. jūlijā 19:07 2020. gada 14. jūlijā 19:07
  Jauns.lv / LETA
Latvijā maijā ir samazinājušās piena produktu cenas salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamentā norāda, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) datiem maijā Eiropas Savienībā (ES) ir samazinājušās atsevišķu piena produktu ražotāja cenas, tai skaitā sviestam - par 4%. Minimāli- par 0,1% - pakāpusies Čederas siera ražotāja cena un par 1% - vājpiena pulvera ražotāja cena. Arī Latvijā maijā ir sarukušas piena produktu ražotāja cenas, tostarp Čederas sieram - par 9% un sviestam - par 8%. Nedaudz - par 1% - pieaugusi tikai vājpiena ražotāja cena.

Piena produktu cenas Latvijā samazinājās arī iepriekšējā mēnesī - aprīlī salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš.

Piena iepirkuma cena maijā Latvijā salīdzinājumā ar aprīli ir pazeminājusies par 10%, kamēr ES vidējā cena samazinājusies mēneša laikā samazinājusies par 2%, liecina ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Latvijā no janvāra līdz maijam turpināja samazināties pārtikas piena ražošana, kamēr pārējo piena produktu ražošanas apmēri pieauga.

Savukārt ES no janvāra līdz aprīlim (par ko ir jaunākie dati) pilnpiena pulvera ražošanas apmēri ir pieauguši par 8%, vāpiena pulverim - par 1,5%, sieram - par 1,4%, sviestam - par 0,7% un dzeramam pienam - par 4%.

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamentā atgādināts, ka šā gada 30. jūnijā noslēdzās pieteikšanās ES privātās uzglabāšanas atbalsta pasākumam. Latvijas uzņēmumi šo instrumentu neizmantoja, savukārt ES kopumā pasākumam pieteiktas 68 000 tonnu sviesta, 48 000 tonnu siera un 20 000 tonnu vājpiena pulvera.

Citi šobrīd lasa

"Gribu, lai vectēvs ar mani lepojas," - Raimonda Paula mazmeita strādā sieviešu patversmē
VIDEO: Uz ielas dzīvojošs puisis no Latvijas kļuvis par galveno varoni Īrijas mediju pētījumā par bezpajumtniekiem 9
Viņas dzīve bija Holivudas sapnis... Līdz to nežēlīgi aprāva Mensona kulta sekotāji
Pievienot komentāru

Исполнившая гимн США Леди Гага с золотым голубем на груди потрясла поклонников

54-летняя Сальма Хайек поделилась пляжными фото в бикини и взволновала фанатов