Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits (no kreisās) un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks tikšanās laikā Rīgas pilī. (Foto: LETA)

Levits par Kazāku: Latvijas Banka ir labās rokās 7

Bizness un ekonomika
6. janvārī 20:31 2020. gada 6. janvārī 20:31
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ir eksperts savā jomā un ir pārliecība, ka centrālajai bankai būs laba un kompetenta vadība, pēc tikšanās ar Kazāku uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidenta kancelejā informēja, ka šodien Levits Rīgas pilī pārrunāja aktuālos Latvijas Bankas jautājumus ar jauno bankas prezidentu. Levits novēlēja Kazākam sekmes atbildīgajā darbā un uzsvēra: "Jau iepriekš augstu vērtēju Jūs kā atzītu ekspertu savā jomā, un tagad esmu pārliecināts, ka Latvijas Bankai būs laba un kompetenta vadība."  

Sarunā abas puses vienojās par ciešu dialogu, pievēršot uzmanību nepieciešamībai pēc ilgtermiņa valsts skatījuma, analīzē balstītiem priekšlikumiem un secinājumiem par valsts izaugsmi un par aktuālo ekonomisko un finanšu situāciju.

Pārrunājot Latvijas, Eiropas un globālo ekonomikas un finanšu situāciju, tika akcentēti tie lauki, kuros svarīgi investēt, lai panāktu Latvijas ražīgumu ilgtermiņā - tajā skaitā tika minēta mūžizglītība un jaunu prasmju apgūšana, ēnu ekonomikas apkarošana u.c.

Levits un Kazāks runāja par Latvijas Bankas sadarbību ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK). Uzmanība sarunā tika pievērsta arī naudas atmazgāšanas novēršanas procedūrām Latvijas finanšu sektorā, kur, pēc pušu domām, veikts liels progress, un šī pieredze var būt noderīga Eiropas mērogā.

Pēc Kazāka sacītā, būtu lietderīga kopīgu Eiropas vadlīniju izstrāde finanšu sektoram šajā jomā. Kazāks informēja par Latvijas Bankas kā makrouzraudzības iestādes analītisko ieguldījumu un ieteikumiem valsts kopējai finanšu sistēmai.

Latvijas Bankas prezidents arī pieminēja, ka banka savā turpmākajā darbā vēlas piesaistīt diasporas speciālistus  un šobrīd ārvalstīs studējošos Latvijas jauniešus.

Citi šobrīd lasa

Vesela sauja ērču - sociālajos tīklos ļaudis dalās ar šim gadalaikam netipisku foto 2
FOTO: ar iespaidīgu šovu un grandioziem priekšnesumiem atklāts gada pikantākais festivāls - "Erots 2020" 3
Jaunais tēvs Ņūdžersijā pēc dzemdībām atklāj teju neticamu sakritību
Skatīt visus komentārus

56-летний Квентин Тарантино впервые стал отцом

Отчаявшаяся Агата Муцениеце сделала публичное признание про Егора Крида