Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Darbinieki Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmumā "Krekenavos agrofirma". (Foto: Ekrānuzņēmums)

"Krekenavos agrofirma" kā pirmā Lietuvā saņem atļauju eksportēt uz Ķīnu liellopa gaļu 2

Bizness un ekonomika
2019. gada 17. septembrī 15:07 2019. gada 17. septembrī 15:07
  Jauns.lv / LETA
Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmums "Krekenavos agrofirma", kas pieder Darba partijas dibinātāja Viktora Uspaskiha ģimenei, kā pirmais valstī saņēmis atļauju liellopa gaļas eksportam uz Ķīnu.

Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests paziņojis, ka šajā nedēļā saņemts ekspertu lēmums, ka "Krekenavos agrofirma" atbilst importa uz Ķīnu prasībām, tādēļ tā iekļauta sarakstā ar kompānijām, kas uz Ķīnu drīkst eksportēt saldētu liellopa gaļu.

Atļauja saņemta pēc tam, kad kompānijā auditu veica Ķīnas eksperti, kas Lietuvā bija ieradušies jūnijā. Audita laikā eksperti apmeklēja trīs uzņēmumus, kas pauduši vēlmi eksportēt uz Ķīnu saldētu liellopa gaļu. Ķīnas eksperti ieteica uzņēmumiem "Biovela-Utenos mesa" un "Agaras" nošķirt cūku un liellopu sadalīšanas līnijas un tad atkal lūgt piešķirt liellopa gaļas eksporta atļauju.

Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta dati liecina, ka šogad no Lietuvas uz Ķīnu eksportētas 335 tonnas piena konservu, gandrīz 134 tonnas siera, 717 tonnas  piena pulvera, 200 tonnas piena sūkalu, 62 tonnas kulinārijas izstrādājumu un 15 tonnas saldējuma.

Citi šobrīd lasa

"Puisītis ieraudājās, bet neviens pie viņa nesteidzās..." surogātmāte atklāj, kā tas ir - dzemdēt un atdot bērnu citiem 1
Samanta Tīna atklāj piecus noslēpumus par sevi: runā arī par plastiskajām operācijām
Latviešu anestezioloģe dalās ar skumju stāstu par 6 gadus vecu zēnu, kuru vecāki bija atteikušies vakcinēt 21
Tēmas: Lietuva, Ķīna
Skatīt visus komentārus

"Грудь вывалилась": Агата Муцениеце шокировала снимком с продюсером "Интернов"

Отец Жанны Фриске пожаловался на тяжелое материальное положение