Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Swedbank" Centrālā ēka Balasta dambī. (Foto: LETA)

"Swedbank" pirmajā pusgadā nopelnījusi 55 miljonus eiro 1

Bizness un ekonomika
2019. gada 17. jūlijā 13:36 2019. gada 17. jūlijā 13:36
  Jauns.lv / LETA
AS "Swedbank" peļņa šā gada pirmajos sešos mēnešos sasniegusi 55 miljonus eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kad banka nopelnīja 54 miljonus eiro.

Iemesls peļņas kāpumam tiek skaidrots ar lielāku klientu aktivitāti. "Swedbank" tīrie procentu ienākumi, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, pieauga par 6%, ko sekmēja kredītportfeļa izaugsme - tas ir palielinājās par 6%. Pieaugumu nodrošināja kāpums gan uzņēmumu, gan mājsaimniecību kredītportfelī. Tikmēr noguldījumu apjoms gada griezumā ir samazinājies par 1%.

Tīrie komisiju ienākumi, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, ir palielinājušies par 2%, kur pieaugumu sekmēja lielāka aktivitāte karšu un maksājumu jomā, kompensējot zemākus ienākumus no ieguldījumu pārvaldīšanas. Tikmēr pārējie ienākumi palielinājās par 12%, galvenokārt pateicoties labiem ienākuma rādītājiem apdrošināšanas jomā.

Kopējie izdevumi gada laikā ir auguši par 5%, ko visbūtiskāk ietekmēja ieguldījumi darbiniekos un digitālajos risinājumos. Kredītu kvalitāte saglabājas augsta, kredītuzkrājumu apmērs pirmajā pusgadā bija 400 000 eiro.

"Swedbank" vadītājs Latvijā Reinis Rubenis stāstīja, ka, turpinoties veselīgai Latvijas ekonomikas izaugsmei, uzņēmumi palielina ieguldījumus attīstībā, rezultātā pusgada laikā 1800 uzņēmumi ir saņēmuši "Swedbank" finansējumu biznesa attīstībai. Savukārt privātpersonas segmentā šogad 2000 ģimenes ir iegādājušās jaunu mājokli.

Šī ceturkšņa laikā "Swedbank" turpināja attīstīt klientiem pieejamos risinājumus, piemēram, automatizētās sarakstes ieviešana ir palielinājusi iespējas klientiem saziņā ar banku.

Aizvadītajā ceturksnī ieviestā "zaļā līzinga" piedāvājuma mērķis ir iedrošināt klientus izvēlēties videi draudzīgākus spēkratus, kuriem ir gan zemāks oglekļa dioksīda izmešu daudzums, gan arī pievilcīgāki kreditēšanas nosacījumi. Tāpat ilgtspējas aspekti ir ņemti vērā, piedāvājot klientiem jaunas pensiju ieguldījumu iespējas, norādīja bankā.

Citi šobrīd lasa

"Es nevaru būt balts, un tas nav iespējams," - grupas "Tranzīts" līderim Ralfam Rubenim - 50!
Latvijā reģistrēti desmit jauni Covid-19 slimnieki; visu saslimšanu cēloņi ir noskaidroti
Pazīstamais astrologs Pāvels Globa septembrī prognozē lielas pārmaiņas 4
Tēmas: Swedbank
Pievienot komentāru

Хакера из России обвинили в краже «постыдных» фото Меган и Гарри

8-летняя внучка Пугачевой дебютировала в качестве певицы