Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

ES Vispārējā tiesa bloķē preču zīmes "Neymar" reģistrāciju 1

Bizness un ekonomika
14. maijā 16:48 2019. gada 14. maijā 16:48
Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienības Vispārējā tiesa liegusi reģistrēt preču zīmi "Neymar", ko ar brazīliešu futbolistu Neimaru nesaistīta persona vēlējusies izmantot apģērbu, apavu un galvassegu tirdzniecībā.

ES Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) 2013.gadā apstiprināja preču zīmi "Neymar", ko reģistrēja Karloss Moreira. 2016.gadā Neimars iesniedza prasību, bet nespēja vienoties ar EUIPO, tādējādi lieta nonāca ES Vispārējā tiesā.

Tobrīd Brazīlijā spēlējošais Neimars bija plaši pazīstams arī pārējā pasaulē, jo īpaši Francijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Moreira šādas preču zīmes reģistrāciju pamatoja ar to, ka pirms vairākiem gadiem viņam neesot bijis ne jausmas, ka Neimars ir plaši pazīstams futbolists. Viņaprāt, preču zīmes sakritība ar futbolista vārdu bijusi tikai nejaušība, un tā izvēlēta, jo "Neymar" šķitis fonētiski skanīgs nosaukums.

Tiesa noraidījusi Moreiras argumentus, apgalvojot, ka laika posmā no 2009. līdz 2012.gadam tobrīd Brazīlijā spēlējošais Neimars bija plaši pazīstams arī pārējā pasaulē, jo īpaši Francijā, Spānijā un Lielbritānijā. Turklāt, viņš par sevi licis runāt jau pirms pārejas uz "Barcelona" klubu.

Tiesa secinājusi, ka ir neiedomājami, ka Moreira preču zīmes pieteikšanas brīdī nezināja par Neimara eksistenci. To pastiprinot fakts, ka tajā pat dienā Moreira centies reģistrēt preču zīmi "Iker Casillas" - vārdā, ar kādu pazīstams slavenais vārtsargs Ikers Kasiljass.

Moreiram ir divi mēneši un desmit dienas lai pārsūdzētu lēmumu Eiropas Savienības tiesā (EST).

Citi šobrīd lasa

Viņi zvaigžņu vietā riskē ar dzīvību - Holivudas kaskadieru ekstrēmais darbs 1
Dabas vērotājs prognozē, kāds laiks būs vasarā – salnas varam gaidīt gan jūnijā, gan augustā 22
Vīrietis Kuldīgas parkā gūst miesas bojājumus, no kuriem vēlāk mājās nomirst 12
Tēmas: Neimars
Pievienot komentāru

Татьяна Кравченко: "Помню, когда закончилась работа в "Сватах", у меня случилась настоящая депрессия"

Стало известно о новом дорогостоящем капризе герцогини Меган