Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

ES Vispārējā tiesa bloķē preču zīmes "Neymar" reģistrāciju 1

Bizness un ekonomika
14. maijā 16:48 2019. gada 14. maijā 16:48
Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienības Vispārējā tiesa liegusi reģistrēt preču zīmi "Neymar", ko ar brazīliešu futbolistu Neimaru nesaistīta persona vēlējusies izmantot apģērbu, apavu un galvassegu tirdzniecībā.

ES Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) 2013.gadā apstiprināja preču zīmi "Neymar", ko reģistrēja Karloss Moreira. 2016.gadā Neimars iesniedza prasību, bet nespēja vienoties ar EUIPO, tādējādi lieta nonāca ES Vispārējā tiesā.

Tobrīd Brazīlijā spēlējošais Neimars bija plaši pazīstams arī pārējā pasaulē, jo īpaši Francijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Moreira šādas preču zīmes reģistrāciju pamatoja ar to, ka pirms vairākiem gadiem viņam neesot bijis ne jausmas, ka Neimars ir plaši pazīstams futbolists. Viņaprāt, preču zīmes sakritība ar futbolista vārdu bijusi tikai nejaušība, un tā izvēlēta, jo "Neymar" šķitis fonētiski skanīgs nosaukums.

Tiesa noraidījusi Moreiras argumentus, apgalvojot, ka laika posmā no 2009. līdz 2012.gadam tobrīd Brazīlijā spēlējošais Neimars bija plaši pazīstams arī pārējā pasaulē, jo īpaši Francijā, Spānijā un Lielbritānijā. Turklāt, viņš par sevi licis runāt jau pirms pārejas uz "Barcelona" klubu.

Tiesa secinājusi, ka ir neiedomājami, ka Moreira preču zīmes pieteikšanas brīdī nezināja par Neimara eksistenci. To pastiprinot fakts, ka tajā pat dienā Moreira centies reģistrēt preču zīmi "Iker Casillas" - vārdā, ar kādu pazīstams slavenais vārtsargs Ikers Kasiljass.

Moreiram ir divi mēneši un desmit dienas lai pārsūdzētu lēmumu Eiropas Savienības tiesā (EST).

Citi šobrīd lasa

Apprecējies pasaulē populārākais jūtūberis "PewDiePie" 5
Tā izskatās dārgākās kurpes pasaulē
Apgāžam mītus par dzeramo ūdeni: cik daudz to ikdienā patiesībā vajadzētu uzņemt? 11
Tēmas: Neimars
Pievienot komentāru

«Мелания, следите за питанием своего сына!»: жену Трампа упрекнули за "лишние" килограммы 13-летнего Бэррона

Герцогиня Меган наняла первую в истории британской королевской семьи темнокожую няню 2