Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš. (Foto: LETA)

FKTK kavē ABLV bankas pašlikvidēšanos - lieta esot ļoti sarežģīta 17

Bizness un ekonomika
2018. gada 1. jūnijā 21:42 2018. gada 1. jūnijā 21:42
  Jauns.lv / LETA
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēl nav pieņēmusi lēmumu attiecībā uz "ABLV Bank" martā iesniegto pieteikumu par pašlikvidāciju, informēja FKTK pārstāve Ieva Upleja.

FKTK pārstāve skaidroja, ka iestāde vēl pēc 20.maija ir saņēmusi izvērtēšanai jaunus dokumentus saistībā ar šo jautājumu. Saskaņā ar likumu komisijai lēmums jāpieņem 30 dienu laikā pēc pēdējo dokumentu saņemšanas, skaidroja Upleja. Viņa atturējās prognozēt, kad varētu tikt pieņemts lēmums, norādot, ka tas nav tuvāko dienu jautājums, jo runa ir par sarežģītu procesu.


Komisijas vadītājs Pēters Putniņš Latvijas Televīzijai norādījis, ka kavēšanās notiek, jo jāizstrādā kontroles mehānisms, lai likvidācija notiktu droši. Putniņš arī norāda, ka ņemot vērā lietas sarežģīto raksturu, banku drīzāk skars likvidācijas, nevis pašlikvidācijas process.

FKTK pārstāve skaidroja, ka "lielais process" attiecībā uz "ABLV Bank" būtu dēvējams par likvidāciju, kurā vienu no posmiem veido arī pašlikvidācija.

Saistītās ziņas

"ABLV Bank" līdzīpašnieks Oļegs Fiļs vēršas policijā par bijušās sievas iespējamajiem kriminālpārkāpumiem 52
"ABLV Bank" martā un aprīlī pārtraukusi darba attiecības ar 295 darbiniekiem 6
"ABLV Bank" iesniegusi ES Tiesā prasību pret Eiropas banku regulatoriem 15

Kā ziņots, iepriekš FKTK lēmumu par "ABLV Bank" pašlikvidācijas plānu bija paredzējusi paziņot maijā. "ABLV Bank" šogad 5.martā iesniedza FKTK pašlikvidācijas plāna projektu. "ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Savukārt "ABLV Bank" advokāti atbildes vēstulē aicinājuši "FinCEN" atsaukt tās priekšlikumu, norādot, ka "FinCEN" pret "ABLV Bank" izvirzījis "pārspīlētas apsūdzības", par kurām lielā daļā sniegti vai nu ļoti vispārīgi apgalvojumi, vai arī nav uzrādīti pierādījumi gan par naudas atmazgāšanu, gan apvainojumiem kukuļdošanā. "FinCEN" nav arī ņēmis vērā "ABLV Bank" paveikto finanšu noziegumu novēršanas programmā.

Citi šobrīd lasa

Veids, kādā tu runā, var būt demences riska rādītājs
Princis Džordžs vismaz vēl desmit gadus neuzņemsies karaliskos pienākumus. Tā grib viņa vecāki
Igaunija norāda uz Latvijas kļūdām elektrovilcienu iegādē un sola tās nepieļaut
Skatīt visus komentārus