Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VID uzņēmējiem ieteicis algot privātdetektīvus, lai pierādītu, ka konkurenti maksā aplokšņu algas 64

Bizness un ekonomika
2018. gada 3. janvārī 10:37 2018. gada 3. janvārī 10:37
  Kasjauns.lv
Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", "Lattelecom" padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins atklāja, ka zina uzņēmējus, kuri sūdzējušies Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par to, ka viņu konkurenti maksā "aplokšņu algas". Viņš sacīja, ka VID savā atbildē norādījuši, ka vajadzīgi pierādījumi, lai situāciju varētu mainīt, un ieteikuši izmantot privātdetektīvu pakalpojumus: "Mēs jautājām, kā lai mēs iegūstam tos aplokšņu algu pierādījumus. Tas ieteikums no ierēdņiem bija tāds: "Nu bet ir arī privātdetektīvi!""

Kokins skaidroja, ka zina vairākus uzņēmējus, kuri jau vairākus gadus VID sūdzējušies par negodīgu konkurenci, tomēr nav sagaidījuši adekvātu atbildes reakciju. 

Saistītās ziņas

Vīrs organizē mīļākās izsekošanu - patiesi stāsti no detektīvu aģentūras ikdienas 2
Ko drīkst detektīvi
Privātdetektīvi meklē dedzinātājus un samierina greizsirdīgus pārus 10

"Viņi katru gadu uz piecām lapām argumentēti uzraksta vēstuli VID: "Redziet, šeit ir tāda situācija, kurā mums ir ļoti grūti strādāt, jo daļa mūsu konkurentu maksā nodokļus un daļa nemaksā." Tālāk seko likumā noteiktajā kārtībā pieklājīga vēstule, kurā teikts – Paldies," raidījumā apgalvoja Kokins. 

Viņš pauda, ka šādas sūdzības tiek sūtītas jau kādus trīs gadus, tomēr pirmajā gadā VID reakcija esot bijusi pat komiska. "Tajā sarunā tika norādīts, ka nav pierādījumu, ka tā aplokšņu alga ir iegūta, un, ja mēs atnestu pierādījumus par to aplokšņu algu izmaksu, tad varētu kaut ko darīt," sacīja Kokins. 

VID arī ieteicis, kā šādus pierādījumus varētu iegūt: "Tas ieteikums no ierēdņiem bija tāds: "Nu bet ir arī privātdetektīvi! Iesūtiet privātdetektīvu, lai viņš piesakās darbā, ar slēpto kameru nofilmē, un tad šo materiālu mēs jau varēsim izmantot tālāk procesā un darbību veikšanā.""

Kokins norādīja, ka šādu risinājumu neuzskata par efektīvu. "Skaidrs, ka ne visi ir gatavi algot privātdetektīvus, lai kaut kādā veidā cīnītos par aplokšņu algu neesamību nozarē," viņš sašutis teica raidījumā. 
 

Citi šobrīd lasa

“Victoria’s Secret” modele, kas saslimusi ar koronavīrusu, pastāsta par piedzīvotiem netipiskiem simptomiem
Žoržs Siksna krīzes laikā gatavs uzstāties kaut bez samaksas
"Es ceru, ka vēlāk ikviens būs lepns par to, kā pārvarēja šo laiku," ar vēsturisku runu klajā nāk Elizabete II
Skatīt visus komentārus

"Нет входов никому": на новом забавном видео дочь Максима Галкина запретила отцу снимать ее

"Ты же вообще латышка, кто тебе будет тут помогать?": Муцениеце рассказала о словах Прилучного после решения о разводе