Iespējams, janvāri valdībai būs jāiegulda nauda "Parex" bankā
Iespējams, nauda atkal būs jāiegulda „Parex” bankā. Jau janvārī valdībai būs jālemj par finanšu ieguldīšanu AS "Parex banka" pamatkapitālā, jo banka strādā ar zaudējumiem.
Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" prognozē Latvijas Bankas prezidents Imārs Rimšēvičs.
"Ja mēs redzam, ka banka cieš zaudējumus katru mēnesi, lai mazinātu šos zaudējumus un valstij nākotnē nebūtu jāgulda nauda kapitālā, būtu svarīgi šo banku pēc iespējas ātrāk pārdot, iespējams arī ar zaudējumiem. Valdības mērķis nebija pelnīt ar šo banku," uzskata Rimšēvičs.
Vaicāts par nepieciešamību ieguldīt naudu "Parex bankas" pamatkapitālā, Rimšēvičs prognozē, "iespējams, ka gada sākumā to vajadzēs izdarīt un ar to būs pietiekami, lai šo banku varētu pārdot stratēģiskajam investoram".
Summu, kādu valdībai varētu nākties ieguldīt "Parex" pamatkapitālā, Rimšēvičs nenosauc, jo tas būšot precīzāk zināms, kad būs sagaidīti bankas šī gada darbības rezultāti.
Neskaitot šo, iespējams, nepieciešamo ieguldījumu "Parex" pamatkapitālā, banka jau paziņojusi, ka tai būs nepieciešama palīdzība no valsts sindicētā kredīta atmaksai aptuveni 100 miljonu latu apjomā.
"Parex banka" ir dibināta 1992.gadā un ir viena no pirmajām komercbankām Latvijā. Patlaban bankas 70,3% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 25% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka. Pārējās bankas akcijas pieder mazākuma akcionāriem.
Bankas valdes priekšsēdētājs kopš 2008.gada decembra ir Nils Melngailis.
"Parex banka" piedāvā integrētus pakalpojumus privātpersonām, korporatīvajiem un institucionālajiem klientiem un privātajiem klientiem. Pakalpojumu klāstā ietilpst maksājumu karšu izsniegšana, depozītu noformēšana, kapitāla pārvaldīšana, vērtspapīru tirdzniecība, biznesa operāciju apkalpošanu un citi. Patlaban bankas filiālēs visā Latvijā strādā ap 2000 darbinieku.
"Parex bankai" ir pārstāvniecības, filiāles un meitas uzņēmumi 13 pasaules valstīs, tajā skaitā filiāles Berlīnē, Stokholmā un Tallinā, meitas banka "AP Anlage und Privatbank" Šveicē un "Parex Bankas" Lietuvā.
LETA/foto:LETA