Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts iestādēs pērn būtiski samazināts darbinieku skaits

Valsts iestādēs pērn būtiski samazināts darbinieku skaits

Bizness un ekonomika
2011. gada 3. jūnijā 10:35 2011. gada 3. jūnijā 10:35
 
Lielākajā daļā valsts iestāžu ir veikta funkciju optimizācija un struktūrvienību apvienošana, tādējādi mazinot vadītāju skaitu, teikts Valsts kancelejas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par pērn veiktajiem strukturālajiem pārkārtojumiem valsts pārvaldē.

Būtiski pārkārtojumi ir veikti Centrālās statistikas pārvaldē, saglabājot vadītāja vietnieka amatu struktūrvienībās, kurās strādā vairāk nekā desmit darbinieki, un likvidējot struktūrvienības, kurās darbinieku skaits ir mazāks nekā pieci. Tāpat Valsts ieņēmumu dienests ir pārgājis no vairāku līmeņu sadrumstalotas struktūras uz viena līmeņa organizatorisko struktūru.

Arī Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā 2010.gadā strādājošo skaits samazināts par 45,7%, pārdalītas funkcijas un reformu rezultātā izveidota neliela, kompakta kvalitatīvi strādājoša iestāde. Savukārt Valsts kasē 2010.gadā samazināts amata vietu skaits par 33%, optimizēta centrālā aparāta un valsts budžeta izpildes un kontroles funkcijas izpilde, pilnībā pārejot uz attālinātu klientu apkalpošanu.

Valsts pārvaldes iestādes ir veikušas pasākumus, lai veicinātu funkciju centralizāciju. Ekonomikas ministrija ir veikusi vairāku atbalsta funkciju centralizāciju resora līmenī, tādējādi nodrošinot grāmatvedības, personāla lietvedības un informācijas tehnoloģijas funkcijas vairākās padotības iestādēs. Iekšlietu ministrijas resorā veikta iekšējā audita funkcijas centralizācija. Izglītības un zinātnes ministrija nodrošina personālvadības funkciju arī attiecībā uz iestāžu vadītājiem, kā arī veic daļēju iepirkumu funkciju padotības iestādēs.

Papildus atbalsta funkciju centralizācijai, iestādes ir veikušas arī pamatfunkciju centralizāciju. Piemēram, Aizsardzības ministrijas centrālajā aparātā ir integrējusi tādas nozīmīgas un resursietilpīgas funkcijas kā līdz reformai Nacionālo bruņoto spēku kompetencē esošā stratēģiskās plānošanas funkcija, civilmilitārās ekspertīzes funkcija, starptautiskās divpusējās un daudzpusējās sadarbības nodrošināšanas funkcija.

LETA Nozare.lv

Citi šobrīd lasa

Valstī, kurā infekcijas nemaz neesot, ar Covid-19 simptomiem mirst mūķenes un priesteri 4
“Es nevēlējos laulību uz pāris mēnešiem…” - Lindas Mūrnieces trešais eksvīrs stāsta par precībām ar bijušo ministri
Alvis Hermanis pēc skandāla ar JRT uzvedības noteikumiem: daudzi prasa, lai es paskaidrotu sīkāk. Te būs 19
Pievienot komentāru

Свадьба, гардероб, охрана: сколько денег Букингемский дворец потратил на герцогов Сассекских?

Фото: перенесший инсульт Борис Моисеев отметил 67-й день рождения