Tuvojoties svētkiem, aug pieprasījums pēc svecēm, rotaļlietām un mandarīniem
Tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijā pieaudzis pieprasījums pēc svecēm, rotaļlietām un mandarīniem, pastāstīja aptaujāto tirgotāju pārstāvji.
Mazumtirgotāja "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš norādīja, ka līdz ar Ziemassvētku tuvošanos ir pieaudzis pieprasījums pēc svecēm, turklāt šogad iedzīvotāji tās pērk vairāk nekā pērn. "Iepriecinoša tendence, ka šogad sveces pērk labāk nekā pērn. Iespējams, to sekmē uzlabojies cilvēku materiālais stāvoklis vai arī tumšais laiks – pērn šajā laikā drūmumu cik necik kliedēja sniegs, kura pašlaik nav," klāstīja Andiņš un precizēja, ka pagājušajā nedēļā sveču pārdošanas apmēri "Maxima Latvija" veikalos pieauguši 2,2 reizes, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, un 2,5 reizes, salīdzinot ar attiecīgo periodu novembrī.
"Arī mandarīnu tirdzniecībā šogad ir pozitīvas tendences – tos pagājušajā nedēļā pirka par 17% vairāk svara izteiksmē nekā pērn šajā pašā laikā un 3,29 reizes vairāk nekā atbilstošā nedēļā novembrī," sacīja Andiņš un piebilda, ka šogad uzņēmums ir samazinājis mandarīnu cenu par apmēram 10%.
Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pieaudzis arī pieprasījums pēc eglītēm podiņos, savukārt pēc cirstajām – samazinājies. "Interesanti , ka šogad pircēji dod priekšroku eglītēm podiņos un egļu zariem, turpretī cirsto eglīšu pārdošana samazinājusies – iespējams, tas noticis videi draudzīgāku ideju izplatīšanās dēļ," minēja "Maxima Latvija" preses sekretārs un atzina, ka eglītēm podiņos noiets pieaudzis 10 reižu, bet cirstajām eglītēm tas samazinājies par 37%. Šogad Latvijas iedzīvotāji labprāt iegādājas arī egļu zarus, viņš piemetināja.
Vienlaikus mazumtirgotāja pārstāvis apliecināja, ka šogad Ziemassvētku dekoriem cenas nav būtiski pieaugušas – klasiskajiem rotājumiem, kas bija pārdošanā arī 2010.gadā, šogad pārdošanas cenas palikušas iepriekšējā līmenī. "Tikai atsevišķiem jauno kolekciju rotājumiem cenas ir pavisam nedaudz augstākas, taču precīzi tās salīdzināt nevar, jo tieši tādu mantiņu un rotājumu agrāk nemaz nav bijis un ražotāji, protams, uzsver, ka šīs jaunās kolekcijas ir kvalitatīvākas un tā tālāk," klāstīja Andiņš.
Veikalu "IKI" un "Cento" apsaimniekotāja "Palink" mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis aģentūrai BNS teica, ka šogad "IKI" un "Cento" veikalos par 33% pieaudzis Ziemassvētku preču tirdzniecības apmērs salīdzinājumā ar pagājušā gada decembra sākumu.
"Populārākās pārdošanas preces svārstās cenā līdz vienam latam. Visvairāk pirktie ir Ziemassvētku dāvanu maisiņi un citi iesaiņojuma materiāli, kā arī svētku svečturi, Ziemassvētku vecīša cepures, zeķes, apsveikumu kartītes un adventes svečturi," pastāstīja Janševskis un piebilda, ka šogad pieaudzis arī mākslīgo eglīšu, eglīšu rotājumu un spuldzīšu virteņu pārdošanas apmērs, kuru vidējā cena svārstās no trijiem līdz pieciem latiem.
Tāpat, iestājoties gada tumšākajam laikam, palielinājies sveču patēriņš. "Tradicionāli Ziemassvētku laikā ir pieprasītas baltas un sarkanas krāsas eglīšu svecītes, klasiskās un spirālveida sveces, kā arī aromatizētās sveces," sacīja Janševskis.
Savukārt mazumtirgotāja "Rimi Latvia" vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere norādīja, ka arī šogad Ziemassvētku dāvanas vispirms tiek sarūpētas bērniem. "Līdz ar adventes laika sākumu novērojam, ka cilvēki pakāpeniski sāk gatavoties svētkiem, iegādājoties gan Ziemassvētku rotājumus, gan dāvanas – kā pirmajiem tās parasti tiek sarūpētas bērniem," teica Valnere un atzina, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad pirms Ziemassvētkiem "Rimi" veikalos ir pieaudzis pieprasījums pēc rotaļlietām.
"Meitenēm visvairāk pirktās rotaļlietas ir "Little Pet Shop", bet zēniem – virpuļdiski "Bablade", kā arī kopumā labs pieprasījums ir pēc visu veidu "Lego" komplektiem," informēja "Rimi Latvia" pārstāve un piemetināja, ka savukārt no svētku tērpiem vislielākais pieprasījums ir pēc salaveču kostīmiem un Ziemassvētku cepurēm, kā arī dažādām maskām un karnevāla tērpiem bērniem.
Ik gadu vērojams, ka Latvijas lielāko mazumtirgotāju veikalu ķēdēs pārdošanas apmērs Ziemassvētkos un arī Jaunajā gadā pieaug pat vairākkārt.