Kirovam Lipmanam draud kriminālatbildība
Kirovam Lipmanam var draudēt kriminālatbildība par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, norāda akciju sabiedrības „Liepājas metalurgs” juridiskais dienests.
Bizness un ekonomika

Kirovam Lipmanam draud kriminālatbildība

Jauns.lv

Pazīstamajam uzņēmējam un „Liepājas metalurga” akcionāram Kirovam Lipmanam var draudēt kriminālatbildība par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Lipmans Rīgas apgabaltiesā iesniedzis prasību pret „Liepājas metalurga” akcionāru Sergeju Zaharjinu, lai no viņa atgūtu gandrīz divus miljonus „Liepājas metalurga” akciju, kuras viņš savulaik it kā aizdevis Zaharjinam, lai viņš nodrošinātu kontroli pār „Liepājas metalurga” darbību un īstenotu tā rekonstrukciju. Lipmans uzstāj, ka akcijas joprojām pieder viņam. Ja Lipmanam izdosies atgūt akcijas, viņš būs lielākais „Liepājas metalurga” akcionārs. Patlaban viņam pieder vairāk nekā 23% uzņēmuma akciju.

Pašreizējā „Liepājas metalurga” vadība Lipmanu apvaino uzņēmuma graušanā, kas gan ievaino uzņēmuma reputāciju, gan arī tam uzrīdījis Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļu. Tagad „Liepājas metalurgs” izplatījis jaunu paziņojumu, kurā skaidro, ka pašam Lipmanam iespējamas lielas nepatikšanas.

Ja Lipmana izteiktie apgalvojumi par „Liepājas metalurgs” akciju aizdošanu Zaharjinam atbilst patiesībai un strīdus akcijas ir vienmēr piederējušas Lipmanam, viņam varētu draudēt kriminālatbildība par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, par ko ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 219. pantā, norāda portāls db.lv. Bargākais sods, ko šajā gadījumā var piemērot ir sešu gadu ilgs cietumsods, mantas konfiskācija vai naudas sods līdz 150 minimālajām mēnešalgām.

Savukārt, ja tiesa Lipmana prasību noraidīs, tad pierādīsies, ka viņš ir maldinājis tiesu un sabiedrību, teikts „Liepājas metalurgs” publicētajā paziņojumā. Uzņēmums norāda, ka tā ieskatā Lipmans ir nonācis neapskaužamā situācijā.

Atbildot uz Zaharjina pārstāvju uzdotajiem jautājumiem, Lipmana pārstāvis tiesas sēdē nevarējis sniegt tiesai un pārējiem lietas dalībniekiem atbildes par to, kad un kur tieši šāda mutiska vienošanās ir tikusi noslēgta. Tāpat pārstāvis izvairīgi atbildējis uz  „Liepājas metalurgs” pārstāvju jautājumiem par to, vai Lipmans ir uzrādījis amatpersonas deklarācijā informāciju par darījumu ar Zaharjinu un informāciju par 1 950 550 „Liepājas metalurgs” akciju piederību, atbilstoši likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 24. pantam, ja tik tiešām šāda vienošanās ir pastāvējusi. Turklāt neesot varēt arī atbildēt uz jautājumu, vai Lipmans 2003. gadā vai līdz prasības celšanai paziņoja Finanšu un kapitāla tirgus komisijai par 1 950 550 „Liepājas metalurgs” akciju iegūšanu.

Lipmans nedz 2003. gada septembrī, nedz arī vēlāk deklarācijās nav norādījis „Liepājas metalurgs” strīdus akciju iegūšanu vai piederību, nedz informāciju par apgalvotā darījuma slēgšanu ar Zaharjinu, uzsvērts „Liepājas metalurga” mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Jāatgādina, ka šī gadsimta sākumā Lipmanam amatpersonas deklarācija bija jāiesniedz kā Liepājas domes deputātam, bet pēc tam kā Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes valdes loceklim.

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Čīka/LETA