Ar aktīvu saimniecisko darbību var atjaunot maksātnespējīgu uzņēmuma funkcionēšanu
Ar aktīvu saimniecisko darbu, sadarbību ar kreditoriem, kā arī potenciālo klientu pārliecināšanu par maksātnespējīga uzņēmuma veiksmīgu darbību ir iespējams atjaunot uzņēmuma funkcionēšanu, pauž viedokli maksātnespējīgā loģistikas uzņēmuma SIA "Roņu ieleja 2" administrators Raivis Stumbergs.
Kā liecina "Firmas.lv" informācijas, uzņēmums "Roņu ieleja 2" nodarbojas ar sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu. Stumbergs norādīja, ka uzņēmuma kopējā nomājamā platība ir vairāk nekā pieci hektāri noliktavu un biroja telpu. "Maksātnespējas procesa pasludināšanas laikā 2010.gada 15.februārī iznomājamā platība sastādīja tikai 10% no kopējā apjoma, savukārt tagad, notiekot aktīvai saimnieciskajai darbībai, iznomājamā platība sastāda jau 90%," uzsvēra administrators.
Stumbergs pastāstīja, ka, veiksmīgi strādājot, ir izdevies pārliecināt nomniekus, kā arī arī mazināt viņu šaubas par maksātnespējīga uzņēmuma spēju normāli funkcionēt un norādīt, ka uzņēmums ir drošs un stabils sadarbības partneris. Tāpat administrators piebilda, ka patlaban vēl nav bijušas sūdzības no nomniekiem par maksātnespējīgā uzņēmuma saistību neizpildīšanu.
Kā norādīja Stumbergs, lielākais uzņēmuma kreditors ir AS "Nordea banka", un bankas prasījums sastāda 23 miljonus latu, kas ir būtiskākā daļa no kopējā kreditoru prasījuma. Viņš apstiprināja, ka bez bankas atbalsta un sadarbības uzņēmuma funkcionēšana nebūtu iespējama, tomēr administrators paskaidroja, ka arī bankas interesēs ir uzņēmuma darbības spēja. "Pie esošo īpašumu realizācijas objektu vērtība būs ievērojami augstāka nekā gadījumā, ja nekas netiktu darīts," secināja Stumbergs.
Jautāts, kādi būs turpmākie soļi maksātnespējas procesā, administrators pastāstīja, ka ir jāsagaida tiesvedības beigas, jo īpašumi, ko esam realizējuši ar esošajiem apgrūtinājumiem, ir ierakstīti Zemesgrāmatā. "Realizējot īpašumus ar šiem ierakstiem, tas samazina īpašuma vērtību - potenciālajam pircējam negribas uzņemties papildu saistības, kas uz doto brīdi pastāv," skaidroja administrators, cerot, ka tiks panākta visu ierakstu dzēšana, tādā veidā īpašumu pārdodot par ievērojami augstāku cenu.
Stumbergs pauda pārliecību, ka šajā gadījumā tiek pierādīts, ka pastāv uzņēmumi, kas spēj darboties arī maksātnespējas procesa laikā, secinot, ka vajadzētu vairāk pievērsties labajiem piemēriem, nevis koncentrēties uz sliktajiem.
Savukārt Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas pārstāve Justīne Plūmiņa norādīja, ka maksātnespējīgie uzņēmumi, kuriem netiek pārtraukta komercdarbība, ir izņēmuma gadījums, jo administrators divu gadu laikā principā spējis uzņēmumu "nostādīt uz kājām".
Kā liecina "Firmas.lv" dati , uzņēmums tika izveidots 2004.gadā. Tā apgrozījums pērn bija 575 816 lati, savukārt 2010.gadā - 329 953 lati. Tikmēr uzņēmums pagājušo gadu noslēdza ar 923 695 latu lieliem zaudējumiem, bet 2010.gadā zaudējumu apmērs sastādīja 3 055 973 latus.
Līdz maksātnespējas procesa pasludināšanai uzņēmuma valdes priekšsēdētājs bija Rafails Deifts, kuram savukārt pieder 89,45% akciju investīciju un projektu pārvaldes holdingkompānijā AS "Dominante Capital".
"Roņu ieleja 2" pilnībā pieder Kiprā reģistrētajam uzņēmumam "Capital Dominante Limited".
LETA, Foto: Shutterstock