"Forevers": mūsu iesaistīšana zirgu gaļas skandālā ir reiderisms
"Forevers" pārstāve aicina citus gaļas pārstrādes uzņēmumus būt uzmanīgiem no tamlīdzīgām negodīgas konkurences metodēm, kad publiskā telpā pēkšņi tiek mēģināts sagraut uzticību uzņēmumam.
Bizness un ekonomika

"Forevers": mūsu iesaistīšana zirgu gaļas skandālā ir reiderisms

Jauns.lv

Gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" savu sasaisti ar zirgu gaļas skandālu saista ar iespējamu konkurentu ļaunprātīgu rīcību un apsver iespēju vērsties tiesībsargājošajās institūcijās, sacīts uzņēmuma paziņojumā presei.

"Netiek izslēgta iespējama ļaunprātīga rīcība no konkurentu puses, lai ar reiderisma metodēm pārņemtu veiksmīgi strādājošu uzņēmumu, kura gada apgrozījums ir ap 15 miljoniem latu. Lai novērstu vēl nopietnāku pret uzņēmumu vērstu kaitējumu, "Forevers", visticamāk, vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās. Pašreiz izplatītā nepārbaudītā informācija iedragā uzņēmuma reputāciju, un uzņēmums neizslēdz, ka tas ir agresīvi īstenots ļaunprātīgs solis no uzņēmuma iespējamo pārņēmēju vai konkurentu puses, lai pārdalītu gaļas pārstrādes tirgu Latvijā. Acīmredzams, mūsdienās reiderisma paņēmieni kļūst arvien rafinētāki un daudzveidīgāki, tai skaitā izmantojot pasaulē pašlaik aktuālu skandālu," sacīts kompānijas paziņojumā.

"Forevers" zinātniskā konsultante un veterinārārste Anita Lancmane paziņojumā norāda, ka uzņēmuma vadība ir sasaukusi iekšējo kvalitātes vadības grupu, kas rūpīgi vērtē izejvielu aprites ķēdi un pārbauda piegādātāju sarakstu, kas, iespējams, ar nepatiesu informāciju pavadzīmēs ir maldinājuši  uzņēmumu.

"Ir pamats domāt, ka gaļas piegādātāji, iespējams, šādi ir rīkojušies arī pret citiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, jo atsevišķās kautuvēs nokauto zirgu skaits nesakrīt ar dažādos gaļas pārstrādes uzņēmumos oficiāli piegādāto zirga gaļas daudzumu," norādīja Lancmane, aicinot citus gaļas pārstrādes uzņēmumus būt uzmanīgiem no tamlīdzīgām negodīgas konkurences metodēm, kad publiskā telpā pēkšņi tiek mēģināts sagraut uzticību uzņēmumam.

"Forevers" arī pauž neizpratni par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīcību.  "Piemēram, viens no daudziem neskaidrajiem aspektiem ir tas, kāpēc uzņēmums tika informēts par presē izskanējušiem pārbaužu rezultātiem krietni ilgi pēc tam, kad ziņa ir izplatīta presē. Turklāt oficiālus pārbaužu rezultātus uzņēmums joprojām nav saņēmis vispār. Tāpēc uzņēmumam tika liegta iespēja pārbaudīt, vai respektablā Vācijas laboratorija tiešām ir saņēmusi īstos produkcijas paraugus," uzmanību vērsa Lancmane.

Viņa norādīja, ka uzņēmums pašlaik veic iekšējo un ārējo pārbaudi, piesaistot neatkarīgus ekspertus, un par pārbaudēs konstatēto noteikti informēs sabiedrību. "Viens no izskaidrojumiem visai šai situācijai varētu būt, ka uzņēmumam nesen tika izteikts uzņēmuma pārpirkšanas piedāvājums, kas gan tika noraidīts," piebilda kompānijas pārstāve.

Lancmane uzsvēra, ka uzņēmuma darbība tiek turpināta un esošā situācija tiks atrisināta. Tāpat tiks veikti sperti nepieciešamie soļi, lai aizsargātu uzņēmumu no turpmākām ļaunprātībām.

PVD trešdien pazinoja, ka Vācijas laboratorija zirga gaļu "Forevers" produkcijā atklāja, lai gan tās marķējumā zirgu gaļa kā sastāvdaļa nav minēta.

Saskaņā ar sniegto informāciju vairāk nekā puse no Latvijā pērn nokautajiem 416 zirgiem jeb 272 zirgi ir nokauti uzņēmuma "Aibi" kautuvē. Lielākā daļa no tiem jeb 203 zirgi ir piegādāti gaļas pārstrādes uzņēmumam "Forevers".

"Pārbaudes abos uzņēmumos joprojām turpinās, taču jau pašlaik iegūtā informācija liecina, ka gandrīz visos gadījumos "Aibi" no 203 zirgiem iegūto gaļu pārstrādes uzņēmumam "Forevers" piegādājusi kā liellopa gaļu. To apliecina pavadzīmes, kurās redzami zirgu identifikācijas numuri ar skaidru norādi, ka piegādājamā prece ir liellopa gaļa," teikts PVD paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka šim pašam pārstrādes uzņēmumam zirga gaļu kā liellopa gaļu ir piegādājis arī uzņēmums "Heinors" – minētais starpnieks kādā citā kautuvē kautu zirgu gaļu ar jaunu pavadzīmi, kurā tā uzdota par liellopu gaļu, piegādājis "Forevers".

PVD atgādināja, ka zirga gaļa, ja tā iegūta legālā kautuvē un ir pārbaudīta, nerada draudus patērētāju veselībai, taču ražotāja pienākums ir to norādīt produkta marķējumā, jo patērētājam, kurš maksā par produktu, ko tas iegādājas, ir tiesības zināt, no kā produkts sastāv.

Pēc 2011.gada apgrozījuma datiem, "Forevers" ir sestais lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums Latvijā. "Forevers" 2011.gadā strādāja ar 12,024 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 15% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 77% ‒ līdz 771,5 tūkstošiem latu. "Forevers" gaļas pārstrādes tirgū darbojas jau 16 gadus un nodrošina darbu vairāk nekā 250 cilvēkiem.

BNS / Foto: Edijs Pālens/ LETA

Tēmas