Importa augļiem tā dēvētajā Nakts tirgū būs visaugstākais tirdzniecības tarifs
Veicot pārbaudes, VID visbiežāk konstatēja, ka pārsvarā tiek tirgota nevis pašu izaudzētā lauksaimniecības produkcija, bet gan iepirktās preces, par kurām netika uzrādīti preču izcelsmes dokumenti.
Bizness un ekonomika

Importa augļiem tā dēvētajā Nakts tirgū būs visaugstākais tirdzniecības tarifs

Jauns.lv

No Centrāltirgus noteiktajiem trīs veidu tirdzniecības vietu tarifiem visaugstākais ir piemērots fiziskām un juridiskām personām, kas tirgojas gan ar lauksaimniecības produktiem, gan ar eksotiskajiem augļiem, kas nav audzēti Latvijā.

Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta, ka šogad zemnieku tirgum iepriekšējo divu tarifu vietā ir noteikti trīs tarifi.

Pirmais ir zemniekiem, kas ir reģistrējušies kā zemnieku saimniecība, otrais - fiziskām un juridiskām personām, kas tirgojas ar lauksaimniecības precēm, bet trešais tarifs ir fiziskām un juridiskām personām, kas tirgojas gan ar lauksaimniecības produktiem, gan ar eksotiskajiem augļiem, kas nav Latvijā audzēti.

Abramovs norāda, ka Zemnieku tirgus teritorijā, līdzīgi kā atklātajā teritorijā, ņemot vērā sezonalitāti, tarifi mainās divas reizes gadā. Zemais tarifs tiek piemērots no 1.novembra līdz 30.aprīlim, bet no 1.maija līdz 1.novembrim tiek piemērots paaugstinātais tarifs, jo tas ir periods, kad ir aktīvā sezona un ražas laiks.

Zemais tarifs zemnieku saimniecībām par tirdzniecības vietām ir pieci lati, fiziskām un juridiskām personām - 7,01 lats un fiziskām un juridiskām personām, kas tirgojas ar lauksaimniecības produktiem un eksotiskiem augļiem, tie ir deviņi lati.

Savukārt aktīvajā periodā tarifs zemniekiem ir 6,50 lati, zemniekiem, fiziskām un juridiskām personām, kas tirgo lauksaimniecības preces, - 9,50 lati, bet fiziskām un juridiskām personām, kas tirgo lauksaimniecības produktus un arī eksotiskos augļus, - 12 lati.

"Radot iespēju Zemnieku tirgū tirgot arī eksotiskos augļus, ir paplašināts preču klāsts. Taču būtiski ir arī tas, ka tādā veidā tiek nodrošināta arī iespēja iegādāties eksotiskos augļus tirgū tiem iedzīvotājiem, kas uz tirgu var tikt pēc plkst.18. Šāda prakse ieviesta šī gada pavasarī," atzīmē Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs.

Viņš arī piebilst, ka šogad Zemnieku tirgū izveidotas jaunas tirdzniecības vietas. Pērn to bija ap 90, šogad - ap 115, bet nākamgad skaits varētu pieaugt par vēl 15 vietām.

Jautāts par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konstatētajiem pārkāpumiem Zemnieku tirgū, kur pārbaužu laikā konstatēts, ka pārsvarā tiek tirgota nevis pašu izaudzētā lauksaimniecības produkcija, bet gan iepirktās preces, par kurām netika uzrādīti preču izcelsmes dokumenti, Abramovs norāda, ka tas, vai komersanti ievēro visus noteikumus, ir viņu atbildība.

Savukārt tas, vai preču patiesā izcelsme atbilst dokumentos norādītajai, ir jāpārbauda Pārtikas un veterinārā dienesta un VID speciālistiem.

Jau vēstīts, ka 2013.gada 22.augustā, veicot 19 tematiskās pārbaudes Zemnieku jeb tā saucamajā Nakts tirgū, VID visbiežāk konstatēja, ka pārsvarā tiek tirgota nevis pašu izaudzētā lauksaimniecības produkcija, bet gan iepirktās preces, par kurām netika uzrādīti preču izcelsmes dokumenti. Šī iemesla dēļ pārbaužu laikā konfiscēti 696 kilogrami ievesto augļu, dārzeņu un ogu, kas nodoti Rīgas Zooloģiskajam dārzam.

Jau ziņots, ka "Rīgas Centrāltirgus" peļņa pērn bija 396 668 lati, biznesa portālu "Nozare.lv" informē uzņēmumā.

Savukārt uzņēmuma apgrozījums pērn bija 4,87 miljoni latu, kas, salīdzinot ar 2011.gadu, kad apgrozījums bija 4,53 miljoni latu, palielinājies par 343 418 latiem jeb 7,6%. Ieņēmumus pamatā veido tirdzniecības vietu, telpu un ēku un zemes iznomāšana.

''Rīgas Centrāltirgus'' dibināts 1930.gada 2.novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada.

''Rīgas Centrāltirgus'' ir 100% Rīgas pašvaldībai piederošs uzņēmums. ''Rīgas Centrāltirgus'' pamatkapitāls ir 7 047 934 lati.

LETA, Foto: Ieva Lūka/Lita Krone/LETA