Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Doņecka Ukrainas prezidenta vēlēšanu dienā.

"Jaunkrievijas" ideja dzīvo Doņeckā un Luganskā - tur tiek pašpasludināta republika

Ārzemēs
2014. gada 25. maijā 17:02 2014. gada 25. maijā 17:02
 
Prokremlisko separātistu pašpasludinātās Doņeckas un Luganskas "tautas republikas" ir parakstījušas deklarāciju par savienības izveidošanu, svētdien paziņoja "Doņeckas tautas republikas" "Augstākās padomes" vadītājs Deniss Pušiļins.

"Šajā vēsturiskajā dienā mēs parakstām kopīgu deklarāciju par tautas republiku - Doņeckas tautas republikas un Luganskas tautas republikas - savienības izveidošanu. Mēs šodien arī apstiprināsim tautas republiku savienības padomi," teikts Pušiļina paziņojumā, kuru svētdien pārraidīja Krievijas telekanāls "Rossija 24".

"Jaunkrievijas ideja mūs ļoti iedvesmo, tā tiešām sāk iemiesoties, un mēs uzskatām to par vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu un virzīsimies pa šo ceļu," telekanālā "Rossija 24" paziņoja Doņeckas republikas "tautas gubernators" Pāvels Gubarevs.

"Doņeckas tautas republika" paziņoja "Twitter" mikroblogā, ka jau sestdien apvienojusies ar "Luganskas tautas republiku", izveidojot vienotu "valsti". "Doņeckas un Luganskas tautas republikas parakstīja dokumentu par apvienošanos vienotas valsts Jaunkrievijas sastāvā," teikts šajā mikroblogā.

Tajā arī teikts, ka "Doņeckas tautas republikas vārdā dokumentu par apvienošanos parakstīja Doņeckas tautas republikas premjerministrs Aleksandrs Borodajs, bet no Luganskas tautas republikas puses - republikas vadītā'js Aleksejs Karjakins".

"Mēs neatzīstam Ukrainas prezidentu un parlamentu. Doņeckas un Luganskas tautas republikas ir neatkarīgas valstis," sestdien savā "Facebook" lapā ierakstīja Gubarevs.

BNS, Foto: Reuters

Citi šobrīd lasa

Cik izmaksā tirdzniecības vietas īre Rīgas tirgos? 2
Atrastas nogalinātās soctīklu zvaigznes Gabijas Petito līgavaiņa mirstīgās atliekas 1
Kas notiek, kad cilvēks pārtrauc lietot alkoholu 2
Tēmas: Twitter, Facebook
Pievienot komentāru

Кто подставил Алека Болдуина: в убийстве оператора нашли много странностей 1

"От этого бесстыдства у меня кровь в жилах стынет": выписавшаяся из больницы Гузеева сделала резкое заявление