Marko Rubio norādījis, ka uz izrāvienu Krievijas un Ukrainas sarunās Stambulā necer
foto: AFP/Scanpix
Ir maz cerību, ka Krievijas un Ukrainas sarunās Stambulā varētu tikt panākts izrāviens, ceturtdien atzina ASV valsts sekretārs Marko Rubio.
Pasaulē

Marko Rubio norādījis, ka uz izrāvienu Krievijas un Ukrainas sarunās Stambulā necer

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Ir maz cerību, ka Krievijas un Ukrainas sarunās Stambulā varētu tikt panākts izrāviens, ceturtdien atzina ASV valsts sekretārs Marko Rubio.

Marko Rubio norādījis, ka uz izrāvienu Krievijas u...

"Man nešķiet, ka mums šeit būs izrāviens, līdz [ASV] prezidents [Donalds] Tramps un [Krievijas] prezidents [Vladimirs] Putins nebūs tieši sadarbojušies šajā jautājumā," pēc NATO ārlietu ministru sanāksmes Turcijas dienvidos sacīja ASV augstākais diplomāts.

Turcijas amatpersonas paziņojušas, ka piektdien darba kārtībā ir "trīspusējas sarunas starp Krieviju, Ukrainu un Turciju" un ka notiks sarunas starp ASV, Ukrainas un Turcijas amatpersonām.

Taču Rubio žurnālistiem Turcijā sacīja: "Es gribu būt atklāts - mums nav lielu cerību par to, kas notiks rīt". Krievijas diktators Putins svētdien ierosināja Stambulā ceturtdien sākt tiešas Krievijas un Ukrainas sarunas, un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šim priekšlikumam atsaucās, paužot gatavību pats doties uz Stambulu un tur tikties ar Putinu.

Krievijas puse nākamajās dienās klusēja par savu pārstāvniecību sarunās, un tikai trešdienas vakarā pavēstīja, ka delegāciju vadīs Putina palīgs Vladimirs Medinskis - bijušais kultūras ministrs un patlabanējais Krievijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs. Zelenskis Krievijas delegāciju nodēvējis par butaforisku.