
Trampa un Putina komunikācija liecina, ka ASV ir atteikusies no Eiropas kā sabiedrotā

Pēdējā laikā publiskajā telpā aizvien biežāk izskan sinhroni ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumi par karu Ukrainā, tajā skaitā nepamatoti apvainojumi par Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska neleģimitāti un melīgi apgalvojumi, kuros abas valstis cenšas pasniegt Eiropu kā agresoru. Franču psihologs, analītiķis un humanitārais darbinieks Patriks Fors norāda, ka tam ir cinisks iemesls.
“Daudzi, iespējams, būs pamanījuši, ka aizvadītā mēneša laikā Trampa administrācijas un Putina administrācijas vienlaicīgā publiskā komunikācija bijusi ārkārtīgi konverģenta un viena otru papildinoša. Piemēram, nesen Putins atklāja savu jauno propagandas pozīciju: “Apturēsim nāves Ukrainā!”, uzdrošinoties sevi pozicionēt kā to, kurš darīja visu, lai izvairītos no upuriem Ukrainā.
"Jāpiebilst, ka šis ir klasisks viņa apgrieztās psiholoģijas piemērs. Tikmēr Tramps, izmantojot to pašu retorisko metodoloģiju, apgalvoja ukraiņiem, ka “karš Ukrainā nebija labs karš”. Turklāt Trampa administrācija gāja pat tālāk, uzsverot, ka “karu vēlas Ukraina, nevis Krievija”.
“Jāatgādina, ka tā bija Krievija, kas 2022. gada 24. februārī īstenoja pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, kas turpinās jau vairāk nekā trīs gadus. Un lai gan Krievija apgalvo, ka “vēlas apturēt cilvēku nāves Ukrainā”, tā vēl pirms divām dienām, 6. martā, atteicās no Zelenska rosinātās pagaidu uguns pārtraukšanas uz mēnesi, norādot, ka “šobrīd atelpa ir pilnīgi nepieņemama”.”
“Šī Trampa un Putina komunikācija atstrādāta tiktāl, ka dažbrīd pat tajā gudri destilētas nelielas domstarpības, piemēram, Trampa piektdienas ieraksti viņam piederošajā sociālajā vietnē “TruthSocial”, kurā viņš it kā ”draudēja” Krievijai piemērot papildus sankcijas, ja valsts nebūs noskaņota pamiera noslēgšanai. Šie “konflikti”, protams nekad nav likuši Putinam kaut vai mazākajā mērā justies neērti.”