Saūda Arābija lūdz "oskarotajam" komponistam Hansam Cimmeram pārveidot valsts himnu: laiks modernizēties
foto: Ahmad Faizal Yahya / Alamy/ Vida Press
Saūda Arābijas pilsētā Mekā atrodas islāma galvenā svētvieta Kāba
Pasaulē

Saūda Arābija lūdz "oskarotajam" komponistam Hansam Cimmeram pārveidot valsts himnu: laiks modernizēties

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Saūda Arābija ir lūgusi ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" laureātam vācu komponistam Hansam Cimmeram pārveidot valsts himnu, konservatīvajai karalistei turpinot darbu pie sava tēla pārveides.

Saūda Arābija lūdz "oskarotajam" komponistam Hansa...

Saūda Arābijas Vispārējās izklaides pārvaldes priekšsēdētājs Turki Alalšihs paziņoja, ka slavenais komponists kopumā ir piekritis vairākiem projektiem, kas paredz arī aranžēt Saūda Arābijas himnu dažādiem mūzikas instrumentiem. Galīgā vienošanās pusēm vēl ir jāpanāk.

Ar Cimmeru esot runāts arī par mūziklu "Arābija", "ļoti lielu koncertu" un Saūda Arābijā veidotās filmas "The Battle of Yarmuk" ("Jarmukas kauja") skaņu celiņu.

Saūda Arābijas himnu "Aash Al-Malik" ("Ilgu mūžu karalim") 1947.gadā sarakstīja Ēģiptes komponists Abdulrahmans al Hatībs pēc Saūda Arābiju dibinājušā monarha karaļa Abdulaziza lūguma. Pašreizējā himnas versija ir "arābu fanfara" reģionam tolaik raksturīgajā stilā, liecina portālā "nationalanthems.info" pieejamā informācija.

Cimmers ir komponējis mūziku tādām kinolentēm, kā 1994.gada animācijas filmai "Karalis Lauva" (The Lion King"), "Kāpa" ("Dune") un triloģijai "Tumšais bruņinieks" ("Dark Knight").

Pasaulē lielākā naftas eksportētājvalsts un islāma svētāko vietu zeme Saūda Arābija ambiciozi cenšas mainīt savu tēlu, dažādojot valsts ekonomiku.

Pēc kinoteātru darbības atsākšanas, atļaujas sievietēm vadīt automašīnu un pirmo tūristu, kas nav musulmaņi, uzņemšanas 2018.gadā, Saūda Arābija pārvērtības ir īstenojusi ar daudziem megaprojektiem, piemēram kūrortiem un futūristisku tuksneša pilsētu Neomu, kas izmaksā 500 miljardus ASV dolāru (481 miljardu eiro).

Pagaidām nav skaidrs, kāpēc varasiestādes vēlas atjaunināt himnu.

Taču aktīvisti ir paziņojuši, ka Saūda Arābijas varas iestāžu vispārējie centieni uzlabot savu tēlu ir mēģinājums noklusēt principiāli nemainīgu stingro politiku, kas ietver arī ierobežotas sieviešu tiesības, vārda brīvības ierobežojumus un vienu no pasaulē augstākajiem nāvessodu izpildes rādītājiem.