Gruzijā turpinās protesti - kritizē arī vardarbību pret žurnālistiem
Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi un citviet valstī desmitiem tūkstoši cilvēku jau vienpadsmito dienu protestēja pret valdības lēmumu atteikties no valsts tuvināšanās ar Eiropas Savienību (ES), un atsevišķā demonstrācijā tika kritizēta vardarbība pret Gruzijas žurnālistiem, kas atspoguļo protestus.
Policija ar arvien lielāku spēku mēģina apspiest demonstrāciju, kas koncentrējas ap parlamenta ēku Tbilisi, dalībniekus. Ik dienu policija ir izmantojusi ūdens metējus un asaru gāzi, piekāvusi protestētājus, kas uz policistiem metuši petardes un izveidojuši barikādes Gruzijas galvaspilsētas centrālajā bulvārī.
Svētdienas vakarā vairāki simti Gruzijas medijos strādājošo devās gājienā pa Tbilisi centrālo Rustaveli prospektu, rokās turot plakātus ar demonstrāciju laikā piekautu kolēģu attēliem.
Vardarbīgo vēršanos pret demonstrantiem nosodījušas ASV un Eiropas Savienības amatpersonas. Valdošās partijas "Gruzijas sapnis" vairākuma parlamentā līderis Mamuka Mdinanradze svētdien nosodīja bandu vardarbību pret protestētājiem, taču apgalvoja, ka valdība ar to nav saistīta.
Gruzijas tiesībsarga birojs svētdien kritizēja Gruzijas policiju par to, ka tā "nav veikusi atbilstošus pasākumus", lai garantētu drošību demonstrāciju laikā. Protestus izraisījis valdības lēmums pēc vēlēšanām, kuras daudzi uzskata par falsificētām, apturēt sarunas par iestāšanos ES.
Gruziju pārņēmuši protesti, kopš valdošā partija "Gruzijas sapnis" paziņoja, ka ir uzvarējusi 26. oktobra vēlēšanās. Tā kā abas puses noraida iespēju panākt kompromisu, nav redzama skaidra izeja no krīzes.
Sagaidāms, ka spriedze vēl vairāk saasināsies 14.decembrī, kad valdošās partijas likumdevējiem ir jāizvēlas lojāla persona, kas nomainīs prorietumnieciski noskaņoto prezidenti Salomi Zurabišvili. Prezidente paziņojusi, ka Gruzijas jaunievēlētais parlaments un valdība ir neleģitīmi, un solījusi, ka neatstās amatu, līdz tiks sarīkotas jaunas parlamenta vēlēšanas.