Putins par agresijas izbeigšanu Ukrainā: mēs esam gatavi kompromisiem, taču negrasāmies nekur piekāpties
Krievijas diktators Vladimirs Putins paziņojis, ka Krievija ne tikai ir gatava sarunām par agresijas izbeigšanu Ukrainā, bet pati tās kādreiz uzsāka. To viņš stāstīja 28 valstu jaunajiem vēstniekiem, viņu akreditācijas laikā.
"Es vairākkārt esmu teicis, ka Krievija ne tikai ir gatava sarunām, bet jau zināmā posmā, šī konflikta pašā sākumā, tās uzsāka. Turklāt bija sagatavots savstarpēji pieņemams līgums, ko parafēja arī Ukrainas puse. Tomēr Ukraina pēc padoma no ārienes, kā to apstiprinājušas Ukrainas oficiālās amatpersonas, šo līgumu noraidīja," paziņoja diktators, atkal vainojot Rietumus "konflikta" paildzināšanā.
Iepriekš diktators paziņoja, ka Krievija ir gatava meklēt "saprātīgus kompromisus, lai noregulētu situāciju Ukrainā. Taču ir nianse, Putinaprāt, kompromiss nozīmē, lai piekāpjas tikai otra puse.
"Mēs esam gatavi meklēt kompromisus, mēs esam gatavi saprātīgiem kompromisiem," viņš paziņoja propagandistei Olgai Skabejevai. "Rezultātam ir jābūt Krievijas labā, es saku tieši, bez jelkādas kautrēšanās, un tā pamatā ir jābūt reālai situācijai kaujas laukā. Bez jelkādām šaubām, mēs negrasamies nekur piekāpties. Nekādu "apmaiņu" nebūs," viņš paziņoja.
Putina prasības jebkādu miera sarunu uzsākšanai ir pavisam "pieticīgas" — Kremļa diktators tikai vēlas, lai Ukraina atzīst par Krievijas īpašumu tās teritorijas, kuras Krievija jau bija sagrābusi (Krima, Donbass), kā arī izved savu armiju no teritorijām, kuras Krievija jau ir oficiāli ierakstījusi savā konstitūcijā kā sev piederošas, taču tā arī nav spējusi iekarot — visu Zaporižjas, Hersonas, Doneckas un Luhanskas apgabalu teritorijas, tādējādi par pliku "paldies" atdodot agresorvalstij tādas Ukrainas pilsētas kā Zaporižja, Hersona, Kramatorska, Slavjanska, Pokrovska un citas. Vēl Putinam labpatiktos, lai Ukraina pati veiktu savu "demilitarizāciju un denacifikāciju", uz visiem laikiem atteiktos no mērķa iestāties NATO, uz visiem laikiem atteiktos no iestāšanās jelkādos militāros blokos, atteiktos no plāniem atgūt kodolarsenālu, piešķirtu krievu valodai īpašu statusu, kā arī tiktu atceltas visas Rietumu sankcijas pret Krieviju, kuras, kā gadiem ilgi stāstīja Kremļa propaganda, Krievijai nākot "tikai par labu". Kad Ukraina un Rietumi izpildīs šīs prasības, tad Putins ir gatavs tikai vienkārši sākt apspriest "saprātīgos kompromisus".