Safabricēti video ar mērķi nomelnot Harisu; Krievija jaucas ASV prezidenta vēlēšanu procesā
Pāris dienas pirms prezidenta vēlēšanām ASV izlūkdienesti brīdinājuši par Krievijas jaukšanos vēlēšanu procesā un dezinformācijas izplatīšanu.
Izlūkdienesti norādīja, ka Krievija stāv aiz safabricēta video, kurā cilvēki nepatiesi apgalvo, ka ir no Haiti un ir nelegāli nobalsojuši vairākos vēlēšanu apgabalos Džordžijā.
Citā safabricētā video apgalvots, ka demokrātu politiķis pieņēmis kukuli no kādas slavenības. Izlūkdienesti neatklāja plašāku informāciju par šī video saturu, bet ASV mediji ziņoja, ka video nepatiesi apgalvots, ka ASV demokrātu prezidenta amata kandidāte Kamala Herisa un viņas vīrs pieņēmuši 500 000 dolāru lielu kukuli no amerikāņu repera Šona "Diddy" Kombsa, kuru vairākas sievietes apsūdzējušas seksuālos uzbrukumos.
.@CISAgov, @ODNIgov, & @FBI released a statement attributing a recent video falsely depicting individuals purporting to be from Haiti & claiming they voted illegally in multiple Georgia counties to Russia. @GaSecofState has refuted the claims as false. https://t.co/pU7wyppjZW pic.twitter.com/z9Gi9YoTRz
— Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (@CISAgov) November 1, 2024
ASV Nacionālās izlūkošanas direktores birojs, ASV Federālās izmeklēšanas birojs (FIB), Kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūra kopīgā paziņojumā apsūdzēja "Krievijas ietekmes aģentus" par šiem video. Dienesti norādīja, ka šī dezinformācija ir daļa no plašākiem Krievijas centieniem "radīt nepamatotus jautājumus par ASV vēlēšanu godīgumu un uzkurināt nesaskaņas starp amerikāņiem".
ELECTORAL FRAUD: Alarm bells are ringing!
— HBones Media (@HbonesMedia) November 1, 2024
Illegal Haitians entering the U.S. allege that they've obtained all required documentation and driver's licenses merely six months after their arrival, and they assert that they are eligible to vote!
They present multiple Georgia… pic.twitter.com/wUciOqtPqV
Džordžijas štata sekretārs Breds Rafenspergers uzsvēra, ka video par Džordžiju "ir nepatiess un ir piemērs mērķtiecīgai dezinformācijai, ko esam redzējuši šajās un citās vēlēšanās". "Tā, visticamāk, ir ārvalstu iejaukšanās, mēģinot 2024.gada prezidenta vēlēšanu priekšvakarā sēt nesaskaņas un haosu," viņš piebilda.
Rafenspergers aicināja ASV tehnoloģiju magnātu, platformas "X" īpašnieku Īlonu Masku un citu sociālo tīklu īpašniekus izņemt šo video no platformām.