Solis tuvāk Krievijai? Gruzijā valdošās partijas līderis Ivanišvili sola aizliegt valstī opozīcijas partijas, ja viņš gaidāmajās parlamenta vēlēšanās gūs uzvaru
Gruzijā valdošās partijas "Gruzīnu sapnis" dibinātāja Bidzina Ivanišvili solījis aizliegt valstī opozīcijas partijas, ja viņa pārstāvētais politiskais spēks sestdien, 26. oktobrī, gaidāmajās parlamenta vēlēšanās izcīnīs uzvaru.
"Ja "Gruzijas sapnis" parlamenta vēlēšanās iegūs vairākumu, opozīcijas partijas ar pilnu likuma bardzību atbildēs par kara noziegumiem pret Gruzijas iedzīvotājiem," trešdien pirmsvēlēšanu mītiņā Tbilisi centrālajā laukumā solīja Ivanišvili. Tiesa, viņš gan nekonkretizēja, kādus noziegumus opozīcijas spēki Gruzijā ir pastrādājuši.
Lai gan miljardieris un Gruzijas bijušais premjerministrs Ivanišvili reti uzstājas publikas priekšā, viņš tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem prokrievisko spēku līderiem Kaukāza valstī, kurā dzīvo aptuveni 3,7 miljoni cilvēku.
Trešdien notikušajā mītiņā Tbilisi Brīvības laukumā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku, un kā iepriekš medijiem izteicās kāds augsta ranga deputāts no "Gruzijas sapņa", "partija organizēja transportu, lai šajā dienā Gruzijas centrālajā laukumā ievestu ievērojamu skaitu mītiņa dalībnieku". Daži pat tika nogādāti Gruzijas centrā no 240 kilometru attālumā esošiem ciemiem. Ivanišvili pasākumā vēlētājus uzrunāja caur necauršaujama stikla.
Crowd momentarily goes wild as Bidzina Ivanishvili takes the stage. pic.twitter.com/TkOfTwG2ew
— Jamie Onslow (@onslowjamie) October 23, 2024
Ivanišvili izteica savu aicinājumu tikai trīs dienas pirms vēlēšanām, kurās gruzīni dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai izlemtu to, vai Gruzija atgriezīsies Krievijas ietekmes sfērā vai saglabās savu pro-Rietumniecisko orientāciju. Dažas dienas iepriekš tajā pat laukumā tūkstošiem atbalstītāju priekšā uzstājās Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili – stingra "Gruzijas sapņa" kritiķe.
Aizvadītajā gadā Gruzija ieguva Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu, taču kopš "Gruzijas sapnis" maijā pieņēma likumprojektu par "ārvalstu aģentiem", kas de facto to tuvina Maskavas pakļautībai. Tbilisi galvenie Rietumu sabiedrotie uz pieņemto likumprojektu reaģējuši, piemērojot sankcijas augstākajām Gruzijas amatpersonām, atsaucot desmitiem miljonu dolāru lielu finansiālo palīdzību un apturot senas drošības un aizsardzības sarunas ar Tbilisi.