Nekādas iekļaušanas: Parīzes ielas iztīra no bezpajumtniekiem
Viens ir nosēdināt visas pasaules uzmanības centrā LGBT+ raibākos pārstāvjus, kas cits – patiešām reāla iekļaušana. Uz Parīzes bezpajumtniekiem tā neattiecas, varasiestādes ir pastrādājušas, lai dabūtu viņus prom no acīm.
“Sociālā tīrīšana” sākās jau vairākus mēnešus pirms olimpiskajām spēlēm. “Šodien ielās neviena vairs nav,” BBC saka Aurēlija Vota no Parīzes solidaritātes kolēģijas. “Atbrauc policija un uzmana, lai migrant neatgriežas un atkal neierīko savas apmetnes.”
Viņa sniedz interviju zem patiltes, no kuras bezpajumtniekus izveda nedēļu pirms olimpisko spēļu atklāšanas. Tā bija viena no pēdējām šādām apmetnēm. Tagad šeit uzstādīti speciāli betona bloki ar izciļņiem, kas neļauj uzsliet teltis vai iekārtoties ar guļammaisiem.
Kādreiz betona ražotnei piederējušā ēkā dažus simtus metru no olimpiskā ciemata bija ievākušies ap 500 cilvēku, pamatā migranti – šis bija Francijā lielākais “skvots”. Aprīlī visus izvāca ar specvienības atbalstu. Tiesa, uz ielas gan viņus neatstāja, bet piedāvāja pagaidu pajumti citur Parīzē vai dažus simtus kilometru attālajā Tulūzā.
Viņu vidū bija Fariss al Hali Jusufs no Čadas, kurš žēlojas, ka tagad dzīve kļuvusi sevišķi grūta – piemēram, pērkot metro biļeti, var aizturēt un nosūtīt uz pagaidu uzturēšanās centru. Uz ielas dzīvojušo vidū ir arī strādājošie, taču augsto cenu dēļ viņi nevar atļauties īrēt mājokli.
Aktīvistu grupa “Le Revers de la Médaille” (Medaļas otra puse) apgalvo, ka pirms olimpiskajām spēlēm no Parīzes izvests ap 13 000 migrantu. “Kad cilvēkus savāc no Parīzes ielām un nosūta ļoti tālu, uz mazpilsētām, viņi zaudē saliedētas kopienas sajūtu,” uztraucas Pols Aluzī no minētās grupas.
“Protams, mēs negribam, ka cilvēki dzīvo uz ielas, mēs gribam, lai viņiem piedāvā citus apstākļus. Bet, izkliedējot viņus tādā veidā pa valsti bez jebkādiem ilgtermiņa risinājumiem, problēmu neizskaust.”
Turpretim Parīzes mērs Anna Idalgo paudusi, ka kopīgi ar valdību vēlas uzlabot bezpajumtnieku apstākļus, vajadzīga tikai nauda. Mērijā norāda, ka betona blokus zem Sēnas tilta uzstādījusi savā teritorijā kaimiņos esošā Obērviļas municipalitāte, bet Parīzes varasiestādes neko tādu neizmantojot.
Jāpiebilst, ka citās pilsētās nepavisam nepriecājas, ka Parīze savas problēmas risina šādā veidā.