foto: scanpix
Lietuva piešķir miljonu eiro Kijivas bērnu slimnīcas atjaunošanai
Uzbrukums bērnu slimnīcai Kijivā satricinājis pasauli.
Pasaulē
2024. gada 10. jūlijs, 15:52

Lietuva piešķir miljonu eiro Kijivas bērnu slimnīcas atjaunošanai

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Lietuvas valdība trešdien nolēma piešķirt Ukrainai vienu miljonu eiro Krievijas raķešu triecienā nopostītās Kijivas bērnu slimnīcas atjaunošanai.

"Runājot par gaisa triecienos iznīcināto slimnīcu Ukrainā, esam saņēmuši lūgumu palīdzēt tās atjaunošanā, un vēlamies ierosināt piešķirt vienu miljonu eiro Krievijas militārās agresijas skartajiem Ukrainas iedzīvotājiem," valdības sēdē sacīja finanšu ministre Gintare Skaiste.

"Mēs vēlamies pēc iespējas drīz palīdzēt Ukrainai atjaunot izpostīto infrastruktūru, (..) aicinām arī citas valstis pievienoties," viņa piebilda.

Pirmdien Krievija izšāva desmitiem raķešu uz Ukrainas pilsētām masveida uzbrukumā, nopostot arī bērnu slimnīcu Kijivā.

"Mēs visi redzējām, kas notika pirms divām dienām, kad Mordoras raķetes trāpīja daudzām dažādām ēkām, tostarp bērnu slimnīcai. Ir skaidrs, ka tā ir Ukrainas sabiedrībai un valstij ļoti svarīga infrastruktūra," sacīja premjerministre Ingrīda Šimonīte.

Kijivā trešdien pabeigti glābšanas darbi pēc 8.jūlija Krievijas raķešu trieciena. Šajā barbariskajā krievu uzbrukumā Ukrainas galvaspilsētā nogalināti 33 cilvēki, tajā skaitā pieci bērni. Vēl 121 cilvēks guvis ievainojumus. Cietušo vidū ir desmit bērni.

Kā ziņots, cita starpā krievu raķetes ķēra Kijivas bērnu slimnīcu "Ohmatdit", privāto klīniku ADONIS un vairākas dzīvojamās mājas.