Putins norādījis, uz kādiem nosacījumiem pārtrauktu karadarbību Ukrainā
Kamēr vairāk nekā 100 valstu pārstāvji gatavojas 15. un 16. jūnijā Šveicē notiekošajam Ukrainas miera samitam, Krievijas autoratīvais līderis Vladimirs Putins nācis klajā ar savu "miera plānu" un pieprasa aizvien lielākas Ukrainas teritorijas karadarbības pārtraukšanai.
Krievijas diktators Vladimirs Putins Ukrainas miera samita priekšvakarā nācis klajā ar savām neiespējamām "miera plāna" idejām, un nosacījumiem karadarbības pārtraukšanai Ukrainā.
"Situācija ir ļoti vienkārša - Ukrainai pilnībā jāizved savs karaspēks no Doņeckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas teritorijas," norādīja Putins. Tāpat Krievijas autoratīvais līderis atkārtoja prasības, par kurām viņš runāja jau kopš karadarbības Ukrainā uzsākšanas - Putins norādīja, ka Rietumu valstīm pilnībā jāatceļ visas Krievijai piemērotās sankcijas un Ukrainai jaatsakās no jebkādiem drošības garantiem vai aliansēm ar citām valstīm.
"Mūsu nostāja ir šāda: Ukrainai jābūt neitrālai, tā nedrīkst apvienoties ar NATO, tās teritorijā nedrīkst atrasties kodolieroči, kā arī Ukrainā jāveic demilitarizācija un denacifikācija. Tiklīdz Kijiva piekritīs šādam lēmumam un sāks reālu karaspēka izvešanu no šiem reģioniem, kā arī oficiāli paziņos par atteikšanos no plāniem iestāties NATO, burtiski tajā pašā minūtē sekos pavēle pārtraukt uguni un uzsākt miera sarunas," sacīja Putins.
"Putina izteikumi ir zaimojoši. Tie paredz Ukrainas pilnīgu padošanos un suverenitātes zaudēšanu," norādījis Ukrainas prezidenta padomnieks Mihailo Podoļaks, uzsvērdams, ka uz Putina nosacījumiem nav iespējams panākt kompromisu.
Viņš uzsver, ka Putins šādas runas sācis, lai novērstu pasaules uzmanību no 15. un 16. jūnijā gaidāmā Šveices samita, kurā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis centīsies iegūt starptautisku atbalstu Kijevas nosacījumiem kara izbeigšanai. Samitā galvenais fokuss tiks likts uz akūtākiem jautājumiem, kā Melnās jūras ostu aizsardzība un globālās pārtikas drošība, Ukrainas enerģētikas infrastruktūras aizsardzība, kā arī gūstekņu apmaiņa un nolaupīto Ukrainas bērnu atgūšana.
Trešajā kara gadā Krievija kontrolē teju piekto daļu Ukrainas teritorijas. Ukraina jau vairākkārt norādījusi, ka miera pamatā var būt tikai pilnīga Krievijas spēku izvešana no tās teritorijas.