Krievijas diktators: "Eiropā nav attīstītas agrīnās brīdināšanas sistēmas. Viņi ir vairāk vai mazāk neaizsargāti"
foto: Christian Liewig/Pool/Sipa/Shutterstock/ Vida Press
Sanktpēterburgas forums 2018. gadā.
Pasaulē

Krievijas diktators: "Eiropā nav attīstītas agrīnās brīdināšanas sistēmas. Viņi ir vairāk vai mazāk neaizsargāti"

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Maskava ik pa laikam izteikusi virkni ne pārāk smalku mājienu, ka "mēģinājumi sakaut tādu kodolvalsti kā Krievija var radīt postošas ​​sekas tiem, kas to mēģinās".

Krievijas diktators: "Eiropā nav attīstītas agrīnā...

Krievijas draudi sevišķi pastiprinājušies pēc tam, kad vairāki Eiropas un ASV līderi Ukrainai devuši tiesības savus ieročus izmantot pa mērķiem Krievijas teritorijā. 28. maijā Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels norādīja, ka Ukrainai ir tiesības izmantot Rietumu ieročus triecieniem Krievijā, un viņa nostāju atbalstīja arī Lielbritānijas, Nīderlandes, Igaunijas, Čehijas un citu valstu pārstāvji.

Uzstājoties Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomikas forumā Krievijas diktators Vladimirs Putins izteica brīdinājumu tām Eiropas valstīm, kuras atbalsta Ukrainu: Krievijai ir "daudz vairāk [taktisko kodolieroču] nekā Eiropai, pat ja ASV pārvedīs uz turieni savējos. Tāpat Eiropā nav attīstītas agrīnās brīdināšanas sistēmas," viņš piebilda, "šajā ziņā viņi ir vairāk vai mazāk neaizsargāti." 

Savukārt, šīs nedēļas sākumā Sanktpēterburgā tiekoties ar starptautisko ziņu aģentūru vadītājiem, Putins izteica domu, ka Krievija varētu piegādāt modernus konvencionālos tālās darbības rādiusa ieročus saviem sabiedrotajiem, lai tie dotu triecienu Rietumu mērķiem. Tā bija viņa atbilde NATO, kas sniedza atļauju Ukrainai ar Rietumu piegādātajiem ieročiem dot triecienus pa mērķiem Krievijas teritorijā.

Krievija centusies Sanktpēterburgas Starptautisko ekonomikas forumu izmantot, lai parādītu, ka, neskatoties uz Rietumu sankcijām, pasaulē ir arī valstis, kas ir gatavas ar Krieviju turpināt sadarbību. Ja savulaik forumā pulcējās izpilddirektori no Eiropas un Amerikas, tad šogad tā vairs nebija - šogad foruma rindās bija manāmi delegācijas pārstāvji no Āzijas, Āfrikas, Tuvajiem Austrumiem un Dienvidamerikas.

"Un ko mēs Sanktpēterburgā uzzinājām par Vladimiru Putinu? Ka viņš izklausās arvien pārliecinātāks un apņēmīgāks neatkāpties no uzsāktā kursa. Šķiet, ka viņš uzskata, ka pašreizējā sadursmē starp Krieviju un Rietumiem pirmie, kas lūzīs būs Rietumi," norāda žurnālists Stīvs Rozenbergs.